UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина виділить 4,1 млрд євро на потреби біженців

Фінансова допомога буде виділятися, виходячи з розрахунку 670 євро на одного прохача притулку в місяць.

Уряд Німеччини в 2016 році виділить федеральним землям близько 4,1 мільярда євро грошової допомоги для вирішення проблем біженців.

Як повідомляє инфорагентство Reuters з посиланням на власні джерела, відповідної домовленості досягли міністр фінансів ФРН Вольґанґ Шойбле і прем'єр-міністри 16 німецьких земель.

Джерела агентства dpa підтверджують, що обсяг допомоги земель на утримання біженців в наступному році складе близько чотирьох мільярдів євро. Це означає подвоєння раніше обіцяної суми.

Кошти будуть надаватися, виходячи з розрахунку 670 євро на одного прохача притулку в місяць. На поточний рік передбачена додаткова допомога з боку федерального уряду земель об'ємом один мільярд євро, які надійдуть в додаток до вже погоджених виплат.

Такі попередні домовленості були досягнуті перед початком саміту щодо міграційної кризи. Він проходить 24 вересня в столиці Німеччини. У ньому беруть участь федеральний уряд у повному складі на чолі з канцлером Ангелою Меркель, а також прем'єр-міністри всіх 16 федеральних земель країни. Однією з головних тем порядку денного - питання фінансової підтримки з боку уряду ФРН федеральним землям як на поточний, так і на майбутній рік.

Нагадаємо, Німеччина змушена була взяти 200 тисяч біженців в 2014 році, і готується прийняти близько 800 тисяч біженців в 2015. В цілому, в ЄС з початку 2015 року прибуло 500 тисяч біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки, їх число до кінця року може збільшитися до мільйона.

Більшу частину біженців доводиться приймати Німеччині, Франції, Італії, Греції, Швеції. Для того, щоб полегшити тягар цих країн, у Раді ЄС домовилися на квотній основі перерозподілити 160 тисяч біженців майже по всіх країнах ЄС.

У той же час, ряд східно-європейських держав відмовляються виконувати це рішення. Словаччина продовжує виступати проти квот навіть після голосування, в той же час такі ж противники обов'язкового прийому біженців як Латвія, Польща і Чехія погодилися на них заради єдності ЄС.

Раніше глава Євроради Дональд Туск заявив, що на позачерговому саміті Євросоюзу була досягнута угода щодо виділення на допомогу біженцям додатково один млрд євро через Всесвітню продовольчу програму і Верховний комісаріат ООН у справах біженців.