Німецький Бундестаг більшістю голосів проголосував за фактичне визнання 1,5 мільйона вірмен в Османській імперії геноцидом.
Як зазначає Reuters, голосування знаменує собою значну зміну позиції Німеччини, яке може спричинити за собою дипломатичне ускладнення відносин з Туреччиною, яка є найбільшим торговим партнером Туреччини в Європейському Союзі і в якій проживає найбільша турецька діаспора в ЄС.
"Ваша доля - приклад з історії масових знищень, етнічних чисток, переслідувань, навіть геноцидів, якими страшним чином відзначено 20 століття", - йдеться в прийнятій резолюції. Так правляча коаліція зв'язала факт масових вбивств вірмен з поняттям "геноцид". При цьому безпосередньо їх вбивства, вчинені 100 років тому, самим цим терміном не позначила.
На відміну від Франції та близько двох десятків інших країн, Берлін довго відмовлявся використовувати слово "геноцид". Напередодні визнав геноцидом масові вбивства вірмен парламент Австрії.
Також у четвер президент Німеччини назвав вбивства вірмен в Османській імперії геноцидом, а також голова парламенту Норберт Ламмерт. Він зазначив, що подія в Османській імперії на очах громадськості було геноцидом, і закликав інші країни вміти визнавати помилки минулого.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель також виступила за те, щоб називати вірменську трагедію "геноцидом".
Туреччина, у свою чергу, не визнає геноциду, і називає цифри в 1,5 мільйона "завищеними".
Раніше аналогічне рішення за геноцидом вірмен також ухвалив Європарламент в цілому і Австрія. Туреччина заявила, що "не сприймає" рішення Європарламенту всерйоз, а також відкликала посла Туреччини з Вени на знак протесту.
24 квітня в Єревані проходить вшанування загиблих вірмен з нагоди 100-річчя геноциду.