UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина стала на бік Канади в суперечці з Китаєм через Huawei

В МЗС Німеччини зазначили, що Канада діє в рамках міжнародних договорів.

Німеччина підтримує Канади у її суперечці з Китаєм, яка виникла через затримання у канадському Ванкувері фінансового директора китайської корпорації Huawei, йдеться у заяві Міністерства закордонних справ ФРН.

"Федеральний уряд переконаний, що Канада проводить справедливий, неупереджений та прозорий судовий процес у справі пані Мен Ваньчжоу, головного фінансового директора Huawei", - йдеться в заяві.

Також у МЗС Німеччини зазначили, що Канада діє у рамках міжнародних договорів, зокрема, укладеної з США угоди про екстрадицію.

"Ми поділяємо з Канадою глибоку переконаність у тому, що верховенство права є основою всіх вільних товариств; і ми дуже стурбовані тим, що політичні мотиви відіграють роль у арешти двох канадських громадян у Китаї. Ми закликаємо до справедливих і законних стандартів поведінки", - йдеться в заяві.

У Канаді місцеві правоохоронці за запитом США затримали у Ванкувері фінансового директора китайської корпорації Huawei Technologies Мен Ваньчжоу. Офіційною версією затримання є підозра у порушенні торгових санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану. Зараз їй загрожує екстрадиція до США.

При цьому спочатку за Мен Ваньчжоу пропонували заставу в 15 мільйонів доларів США. 12 грудня її відпустили під заставу в 7 млн доларів США.

22 грудня два громадянина Канади були арештовані у Китаї через низку обвинувачень. Міністерства закордонних справ Канади і США зажадали негайно звільнити колишнього бізнесмена і аналітика Майкла Ковріга та бізнесмена Майкла Спейвора, оголосивши їхній арешт помстою Китаю за Мен Ваньчжоу.