UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина прокоментувала односторонню денонсацію ДРСМД-87 Сполученими Штатами

Оцінки відрізняються лише мірою висловленого негативу - від "гідно жалю" до "згубно".

Уряд Федеративної республіки Німеччина висловив свою точку зору у зв'язку з рішенням президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку денонсувати з Росією договір 1987 року про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД). В основному, перші особи ФРН оцінюють ініціативу Трампа негативно, передає Deutsche Welle.

Представник уряду Ульріке Деммер у неділю, 21 жовтня, заявила, що договір про ліквідацію РСМД є "важливим елементом контролю над зброєю" і "особливо служить" європейським інтересам.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас охарактеризував рішення Трампа як "гідне жалю", зазначивши, що позиція Білого дому ставить перед ФРН і Європою "важкі питання". Також він назвав угоду про РСМД "стрижнем європейської структури безпеки".

Статс-міністр МЗС Нільс Аннен пішов у своїх оцінках далі - він назвав рішення Трампа "згубним", закликав Європу перешкоджати нарощуванню ядерного арсеналу, а Росію - продовжувати виконувати ДРСМД в односторонньому порядку.

Незважаючи на те, що Німеччина неодноразово намагалася виступити третейським суддею, пропонуючи Росії дати пояснення за претензіями, що виникають у зв'язку з ймовірними порушеннями договору про ліквідацію РСМД, жодного разу Росія прохання ФРН не виконала.

Розірвання угоди про РСМД може призвести до негативних наслідків і для нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, який "терміново необхідний", щоб забезпечити послідовне ядерне роззброєння і після 2021 року, заявив Маас.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона Договіру не дотримується.

Раніше Державний департамент США відреагував на заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети. У Держдепі наголосили на тому, що використання ядерної зброї, про яке він розповідав 1 березня, порушує міжнародні зобов'язання Москви.

Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там повідомили про те, що заява російського президента Міністерство оборони США не здивувало і висловили сумнів з приводу того, що Росія додала нові можливості для свого ядерного арсеналу, окрім вже відомих американським військовим і розвідці.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці вигадають щось нове".

Докладніше про нову зброю президента Росії і ситуацію навколо Договору про (РСМД) читайте у матеріалах Антона Міхненка ""Диво-зброя" Путіна, або Кругообіг історії" і "Договір "без ручки"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".