З 1 січня 2015 року в Німеччині зареєстровано більше 1 млн прибулих біженців, повідомила міністр соціального розвитку Баварії Емілія Мюллер.
Таким чином, за три тижні до закінчення 2015 року кількість мігрантів із зон конфлікту в чотири рази перевищило торішні показники.
Раніше МВС Німеччини прогнозувало, що до кінця року країна очікує прийняти близько 800 тис. біженців. У понеділок глава відомства Томас де Мезьєр підтвердив, що показник дійсно виявиться вище запланованого на початок грудня кількість в'їхали в країну мігрантів склала 965 тисяч. З них тільки за листопад влади зареєстрували 206 тис. осіб - трохи менше, ніж за перші сім місяців року, до початку гострої фази міграційного кризи (302 тис. осіб).
Кількість самих заявок на надання притулку в Німеччині залишається приблизно в два рази нижче загального числа біженців - 425 тисячі звернень за 2015 рік до кінця листопада.
Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".