UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина може додати Україну до переліку "безпечних країн"

Клопотання мігрантів із таких держав щодо надання їм притулку розглядаються прискорено.

Німецький уряд планує включити до переліку безпечних країн походження мігрантів ще 14 держав, серед яких Україна, Білорусь та Молдова. Мігрантів із "безпечних країн" значно легше депортувати з Німеччини, якщо їм відмовлять надавати притулок, а клопотання таких мігрантів щодо притулку розглядаються за прискореною процедурою, передає DW.

Зазначено, що у липні Німеччина внесла до такого переліку Грузію, Алжир, Туніс та Марокко. Цього разу до списку безпечних країн походження мігрантів німецький уряд хоче додати Україну, Білорусь, Молдову, Танзанію, В'єтнам, Кубу, Колумбію, Пакистан, Індію, Кенію, Бенін, Гвінею-Бісау, Центральноафриканську Республіку та Чад.

Цього року позитивні рішення щодо надання статусу біженця громадянам зазначених країн отримали менше 5% осіб. У разі якщо така частка зберігається кілька років, то, згідно з коаліційною угодою, відповідні держави мають бути внесені до переліку безпечних країн походження.

Однак у німецькому Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що ухвалення такого рішення залежить від приписів Євросоюзу і вимог Федерального конституційного суду Німеччини. Для початку уряду необхідно проаналізувати ситуацію в державах, які планується додати до переліку, та підтвердити, що там немає загрози тортур, жорстокого поводження або збройного конфлікту. Наразі важко сказати, коли відповідний аналіз завершиться.

Читайте також: Німеччина може виділити кошти на перший український автобан - Омелян

Нагадаємо, у серпні голова німецього уряду Ангела Меркель визнала, що ситуації з напливом біженців можна було уникнути, якби країни ЄС у 2013 році приділили більше уваги гуманітарним проблемам країн, з яких біжать люди.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що Україна може зіткнутися з проблемою напливу мігрантів через "закриття" для країн-членів Європейського Союзу.

Криза з мігрантами загрожує знищити один із стовпів, на яких тримається Європейський Союз, - право громадян вільно пересуватися між країнами-членами організації. У кінцевому рахунку, це загрожує майбутньому ЄС. Детальніше про міграційну кризу в ЄС читайте в статті автора Олексія Коваля "Мігранти розколюють Європу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".