Ситуація з мігрантами вимагає скликання термінової наради міністрів внутрішніх справ і юстиції країн Євросоюзу, з таким спільним закликом виступили в неділю Берлін, Париж і Лондон.
Три країни "закликали... провести спеціальну нараду міністрів внутрішніх справ і юстиції протягом наступних дух тижнів для пошуку конкретних кроків" щодо виходу їх ситуації, йдеться в поширеному тристоронньому спільній заяві.
Міністри внутрішніх справ трьох країн "підкреслили необхідність вжиття негайних заходів щодо протистояння припливу мігрантів".
Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.
Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.