UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина більше за всіх у ЄС переймається тим, що антиросійські санкції зачеплять Китай — Reuters

Уряд Шольца не хоче різкого розриву відносин з Китаєм.

Німеччина найбільше за інших у ЄС закликала до обережності під час першого обговорення 11-го пакету антиросійських санкцій, які можуть зачепити Китай, повідомляє Reuters із посиланням на п’ять джерел у дипломатичних колах.  

Нагадаємо, що Єврокомісія запропонувала внести до чорного списку кілька китайських компаній й запровадити новий механізм, який зробив би можливим обмеження експорту країн ЄС до країн, що нехтують санкціями. 

Згідно з повідомленнями джерел, саме «експортна» частина обмежень викликала занепокоєння Німеччини. Кілька інших країн також говорили про необхідність знайти баланс між запровадженням санкцій й порушенням міжнародних зв’язків. Італія підтримала пропозицію Німеччини націлювати санкції на іноземні компанії, а не на країни.

Читайте також: Кулеба: якщо Німеччина хоче безпечної і процвітаючої Європи, Україна має бути членом НАТО

Джерела німецького уряду в Берліні заявили, що вони критично ставляться до спроб боротися з обходом санкцій, роблячи їх «екстериторіальними». Очікується, що дискусія щодо 11-го пакету санкцій продовжиться 12 травня, але на остаточне рішення поки не сподіваються.

«Той факт, що пропозиція була висунута, сам по собі є попереджувальним сигналом, незалежно від того, погоджуємося ми, що настав час включити ці компанії та створити нову схему для націлювання на країни, чи дати їм трохи більше часу для взаємодії», – сказав високопоставлений чиновник ЄС.

Читайте також: США та Німеччина поки проти конкретних зобов'язань щодо вступу України в НАТО — ЗМІ

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц звинуватив уряд у Пекіні в тому, що той дедалі більше діє як суперник і конкурент, а не як партнер. Та закликав ЄС позбавлятися економічної залежності від Китаю та інвестувати в інші регіони планети. 

Відомо, що в 11-му пакеті санкцій фігурують п’ять китайських компаній, які було викрито на постачанні до Росії обладнання для обслуговування зброї, що використовується РФ у війні з Україною. Коментуючи цю інформацію, міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган заявив, що його країна «суворо й сильно» відреагує на будь-які санкції, запроваджені Європейським Союзом проти його компаній.