UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нідерланди згодні ратифікувати угоду між Україною і ЄС за однієї умови – Wyborcza

Рютте хоче внести уточнення, що асоціація – це не перший крок до членства.

Попри те, що в квітні учасники консультаційного референдуму в Нідерландах проголосували проти ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС, уряд в Гаазі вирішив все одно ратифікувати документ.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza, додаючи, що так сьогодні в Гаазі заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Але він при цьому також висунув умову, щоб "до тексту угоди була прикріплена уточнююча декларація, яка серед іншого підтверджує, що угода про асоціацію не буде першим кроком на шляху до членства України в Євросоюзі".

Нідерландське видання NRC Handelsblad пише, що підтвердити намір ратифікувати українсько-європейську угоду в парламенті Рютте допомогла підтримка опозиції. В додатковій "юридично зобов'язуючій декларації" також йтиме мова про те, що ЄС не буде надавати Україні військову і додаткову фінансову допомогу.

Gazeta Wyborcza зауважує, що на це повинні дати свою згоду всі країни Євросоюзу. Голова Європарламенту Дональд Туск на своїй сторінці в Twitter написав, що "готовий працювати далі з прем'єр-міністром Рютте над пошуком хорошого рішення для ратифікації угоди з Україною". Тим часом, в Гаазі сподіваються, що вдасться вирішити всі питання до саміту ЄС у грудні.

Читайте також: Нідерланди поки не припиняють ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС – Порошенко

Нагадаємо, 12 квітня були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціацію ЄС і України. Згідно з ним, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30%, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.

Після оголошення перших результатів, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив про неможливість продовжувати ратифікацію угоди про асоціацію.

Як писало ZN.UA уряд Нідерландів намагається перекласти проблему з ратифікацією Угоди Україна-ЄС, що виникла після голландського референдуму, на плечі Європейського Союзу. "План уряду Рютте, за інформацією джерел ZN.UA, полягає в тому, щоб переконати партнерів по Євросоюзу прийняти юридично-зобов'язує рішення Ради ЄС, в якому враховувалися б "стурбованості" Нідерландів", - йдеться в статті.

Докладніше читайте в статті Тетяни Силиной "Врятують або знищать Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".