Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що мирна угода з Саудівською Аравією все ще можлива, попри інтенсивні бойові дії в Секторі Гази. Про це повідомляє Bloomberg.
"Я думаю, що це стане реальністю. Я думаю, що умови для цього дозріють. Насправді, після перемоги, я думаю, вони стануть ще більш сприятливими", - сказав Нетаньягу в інтерв'ю телеканалу Fox News.
У вересні спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман заявляв, що королівство та Ізраїль "з кожним днем" наближаються до угоди про нормалізацію відносин. Але з того часу Саудівська Аравія критикує дії Ізраїлю у війні, і в жовтні Салман сказав, що його країна "продовжить підтримувати палестинський народ у прагненні до своїх законних прав".
Нетаньягу заявив, що хоча Ізраїль не прагне окупувати Сектор Гази, країна, швидше за все, залишить війська на кордоні з цією територією, щоб діяти як стримувальний фактор для майбутніх атак з боку ХАМАС.
"Нам доведеться знайти уряд, цивільний уряд, який буде там. Але в осяжному майбутньому ми повинні переконатися, що це не повториться. Тому ми повинні мати надійну силу, яка, в разі необхідності, увійде в Сектор Гази і знищить убивць”, - зазначив він.
Нетаньягу заперечив, що військова кампанія його країни буде припинена, але Ізраїль підтримає евакуацію цивільного населення. Ізраїль погодився на обмежені гуманітарні паузи в бойових діях.
"Єдине, про що ми не домовилися, - це припинення вогню. Припинення вогню з ХАМАС означає капітуляцію перед ХАМАС, капітуляцію перед терором і перемогу іранської осі терору. Не буде припинення вогню без звільнення ізраїльських заручників. Цього не буде", - сказав Нетаньягу.
"Бойові дії проти ворога ХАМАС, терористів ХАМАС, тривають, але в конкретних місцях на певний період, на кілька годин тут, на кілька годин там, ми хочемо сприяти безпечному проходу цивільних осіб із зони бойових дій", - додав він.
На запитання про коментарі президента США Джо Байдена, який заявив, що бойові дії "зайняли трохи більше часу, ніж він сподівався", Нетаньягу відповів: "Ну, це зайняло трохи більше часу, ніж я сподівався".
"Я сподівався, що ми зможемо зробити це дуже швидко. Але у нас є бойові умови на місцях, безпека наших збройних сил, заручники, яких ми хочемо звільнити, і гуманітарні коридори, якими ми хочемо скористатися, чому, як я вже казав, перешкоджає ХАМАС, використовуючи свій вогонь, під дулами автоматів не даючи палестинському цивільному населенню виїхати. Це зайняло трохи часу, але я думаю, що ми маємо спільну мету”, - заявив прем'єр-міністр.
Ізраїль підписав дипломатичні угоди з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Бахрейном, Марокко і Суданом з 2020 року, але нормалізація відносин з Саудівською Аравією, найбільшою економікою на Близькому Сході, стала б проривом для прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу і його країни.
Під час президентства Джо Байдена США і Саудівська Аравія працювали над тим, щоб королівство визнало Ізраїль в обмін на американські гарантії безпеки.
Наразі Саудівська Аравія заморозила плани щодо нормалізації відносин з Ізраїлем, що свідчить про швидке переосмислення зовнішньополітичних пріоритетів на тлі ескалації у Секторі Гази. Однак, як пишуть ЗМІ, йдеться лише про паузу, а не кінець дипломатії.