Вчені німецького Інституту вірусології і досліджень в області ВІЛ в Університеті Бонна провели дослідження, результати якого показали, що ймовірність заразитися новим коронавірусом лише доторкнувшись до тієї чи іншої поверхні дуже мала, оскільки науковцям не вдалося віднайти ознак живого вірусу на жодній. Про це розповів один з дослідників Хендрік Штреек, пише RTL Today.
"Коли ми брали зразки з дверних ручок, телефонів або туалетів, то не змогли на їх основі культивувати вірус у лабораторії", - сказав Штреек.
Більша ймовірність інфікуватися з поверхні тоді, коли вже заражена людина кашляне у руку, негайно цією ж рукою доторкнеться до поверхні, після цього до цієї таки поверхні доторкнеться здорова людина, а через деякий час або одразу протре рукою свої слизові оболонки.
Доволі серйозні спалахи захворювання вчені зафіксували при тривалому і тісному контакті великих груп людей на масових заходах. Внаслідок цього було встановлено, що найімовірніший шлях інфікування - під час вдихання крапель за безпосереднього близького спілкування з зараженими.
Нагадаємо, як показало дослідження, проведене групою вчених з Університету Екс-Марсель на півдні Франції, коронавірус може витримувати тривалий вплив високих температур.
Стало відомо, що коронавірус нагрівали до 56 градусів Цельсія протягом 30 хвилин, до 60 градусів Цельсія протягом 60 хвилин і до 92 градусів Цельсія (майже точка кипіння води) протягом 15 хвилин.
Хоча високі температури значно знижували ефективність коронавірусу, він все ж міг розмножуватися, тобто здатний почати новий виток інфекції у свого господаря.
Тільки під час протоколу нагрівання коронавірусу до 92 градусів Цельсія протягом 15 хвилин COVID-19 був повністю дезактивований.
Найпоширенішим протоколом для деактивації вірусу є нагрівання до 60 градусів Цельсія протягом однієї години, як рекомендовано Центрами з контролю і профілактики захворювань (CDC) в США. Цей протокол використовується для дезактивації вірусів з високим рівнем смертності, таких як вірус Ебола.
Раніше вчені з фінського Університету Аалто змоделювали поширення коронавірусу COVID-19 в повітрі за допомогою суперкомп'ютера. Нові дослідження показують, що вилітаючі при чханні, кашлі і звичайній розмові мікрокраплі залишаються в повітрі довше п'яти хвилин, і тільки після цього осідають на поверхні.