Найкращий захист від втручання стало б розуміння того, що збирається Росія зробити. Про це на саміті YES сказав колишній міністр оборони США Роберт Гейтс.
"Приміром, у Франції готувалися до втручання РФ у вибори. Тому вплинути на голосування не вдалося", - навів приклад він.
На думку Гейтса, Путін потрапив у радянську пастку. Він влаштував вторгнення в Україну і Сирію, щоб нібито "кинути виклик Заходу". Але поки він це робить, російська економіка лишається слабкою і залежною від продажу енергоносіїв.
"Чим довше він відкладає вирішення внутрішніх економічних проблем заради конфлікту з Заходом, тим швидше його сили вичерпаються. СРСР не зміг конкурувати з Заходом довго без економіки. Росія теж у цій пастці", - сказав Гейтс.
У свою чергу, генеральний директор Російської ради з міжнародних справ Андрій Кортунов вважає, що деескалація між Росією і Україною можлива. За його словами, Києву варто добиватися стабільності у відносинах з Москвою. А також не варто відкидати російські пропозиції щодо миротворців.
У свою чергу, екс-прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер зауважив, що на пропозицію Росії щодо миротворців треба дивитися тверезо. Варто розуміти, що вона означає. Чи це прояв бажання Москви домовлятися про мир, чи просто черговий маневр.
Подібну позицію на саміті YES вчора висловив і екс-Держсекретар США Джон Керрі. Він зауважив, що у випадку пропозиції РФ щодо миротворців в Донбасі треба переконатися, що це не пастка.