UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбагатші люди США вирішили працювати на благо всіх американців, а не тільки своїх компаній

181 велика компанія з США затвердила оновлену заяву про корпоративні цілі

Найбільший бізнес США вирішив, що настав час, коли потрібно думати не тільки про власний успіх та процвітання своєї компанії, але і про всю країну.

Керівники 181 компанії з США затвердили оновлену заяву про корпоративні цілі, якщо у його основі раніше була максимізація прибутку акціонерів, то тепер йдеться про роботу на благо всіх американців, йдеться в повідомленні Business Roundtable Group, заснованої у 1972 групи з гендиректорів найбільших американських компаній.

Успіх американської економіки був багато в чому забезпечений за рахунок бізнесу, проте більшість американців продовжують зазнавати труднощів, а важка робота не завжди винагороджується, пишуть глави компаній. Якщо компанії не помічають, що успіх системи залежить від інклюзивнго тривалого зростання, у багатьох виникнуть питання про роль великих роботодавців в суспільстві, йдеться в заяві.

Автори заяви зазначили, що "принципи корпоративного управління" публікувалися з 1978 року і у всіх версіях документа, починаючи з 1997 року, говорилося, що корпорації існують у першу чергу щоб служити їхнім акціонерам. Однак, це твердження не відповідає тому, як бачать ситуацію глави компаній, що підписали оновлений документ.

Так, тепер крім пункту про роботу на благо інтересів акціонерів, у ньому йдеться про прихильність до створення цінності для клієнтів, інвестицій у співробітників, чесної та гуманної роботі з постачальниками, а також підтримки спільнот, в яких працюють компанії.

Нова версія документа точніше відображає їхню прихильність до вільної ринкової економіки, яка обслуговує всіх американців. "Ми закликаємо провідних інвесторів підтримати компанії, які створюють довгострокову цінність, інвестуючи у своїх працівників і спільноти", - сказано в повідомленні.

"Американська мрія жива, але вона вичерпує себе. Великі роботодавці інвестують у своїх співробітників і спільноти, тому що знають, що це єдиний спосіб бути успішним у довгостроковій перспективі", - заявив глава JPMorgan Chase Джеймс Даймон.

Під заявою підписалися у тому числі глави Amazon, Apple, AT&T, Bank of America, Boeing, Coca-Cola, Comcast, Exxon Mobil, Ford, General Motors, Goldman Sachs, Johnson & Johnson, Lockheed Martin, а також Mastercard і інші.

Якби 68% громадян країни заплатили податки, а 70% пасивного населення проявили громадянську активність контролюючи їх використання, то не довелося б носити конверти ні лікарям, ні вчителям "тому що у них такі маленькі зарплати", - пишуть Юлія Мостова та Сергій Рахманін у своїй статті для ZN.UA. - Дивись і дороги стали б краще не тільки на округах лояльних до влади депутатів-мажоритарників, і пару тисяч садків відкрилося б, і валізки у "швидких" наповнилися б, і не так би вже хотілося їхати з цієї країни". Але багато з нас як і раніше прагнуть забрати ВСЕ зароблене в будинок, наспівуючи при цьому неформальний гімн "Одна калина за вікном, одна родина за столом, одна стежина, щоб додому йшла сама..."

Детальніше про настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".