UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навіть уряд РФ не вірить обіцянкам Путіна про поліпшення рівня життя в Росії — Bloomberg

Після переобрання Путін заявив, що збирається зробити "рішучий прорив" у втіленні планів щодо покращення рівня життя в РФ. Більшості цілей не вдасться досягти до кінця президентського терміну Путіна - до 2024 року.

Навіть власний уряд Володимира Путіна не вірить, що його амбітні плани щодо покращення рівня життя в Росії можна втілити у життя. Чиновники проаналізували програму видатків на 400 мільярдів доларів і виявили, що більшість цілей не вдасться досягти до кінця президентського терміну Путіна, який закінчується в 2024 році. Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на чотири джерела, знайомі з деталями справи. За їхніми словами, Путіна і прем'єр-міністру РФ Дмитру Медведєву повідомили результати оцінок.

Результати російського аналізу лише підтверджують висновки багатьох незалежних аналітиків про те, що прагнення підтягнути економічне зростання в Росії до світового рівня приречене на провал. Більшість економістів сходяться на думці, що найефективніший способів для Москви вийти зі стагнації - домогтися зняття санкції ЄС і США, а також провести реформи у сфері юстиції та бюрократії. Досі Путін не виявляв ні найменшого бажання це робити.

"Чиновники, певно, з самого початку розуміли, що такі цілі недосяжні. Але вони також знали, що ніхто їх скасовувати не буде, тому вони просто змирилися", - сказав політолог Фонду розвитку громадянського суспільства в Москві Леонід Давидов.

"Путін вважає, що якщо він сам поставить перед собою певні цілі, це мотивує всю систему. Але система теж знає, що в минулому завдання провалювалися без наслідків", - додав експерт.

Ключовими обіцянками Путіна було підняти доходи населення, які почали постійно падати після анексії Криму, і зменшити рівень бідності на половину. Але, за даними чотирьох джерел Bloomberg, цих цілей не вдасться досягти навіть при найоптимістичнішому сценарії. Також російська оцінка виявила, що мета підняти тривалість життя до 78 років з нинішніх менше ніж 73 буде вимагати стрибка, безпрецедентного для історії Росії чи СРСР. У світі таке швидке поліпшення спостерігалося лише в країнах, які пережили епідемію і почали покращувати своє становище, здолавши її. А в Росії для цього потрібно буде дуже різко поліпшити здоров'я працездатного населення.

Після переобрання Путін заявив, що збирається зробити "рішучий прорив" у втіленні цих планів. Ці його слова прозвучали на тлі падіння його рейтингу після скорочення стандартів життя протягом п'яти років.

"Майбутня життєздатність нашої країни, її енергія і розвиток залежать від втілення цих цілей", - сказав Путін у травні минулого року.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков минулого тижня заявив про прогрес у досягненні поставлених цілей, і сказав, що ефект має бути відчутним вже в цьому році.

Уряд виявив, що вся програма – це одна велика "пастка на дурнів". Мету підвищити економічне зростання можна досягти тільки за допомогою виконання цілої низки менших завдань. Але більшість з цих менших завдань можна виконати за умови зростання на 3% щорічно. Тим часом, ВВП Росії зростає менш ніж на 2%. Інша причина, чому великого поліпшення в Росії не буде, полягає в тому, що програму змін Путіна склали з тих, які вже були закладені у федеральний бюджет. На це вказують дані Міністерства фінансів РФ. Їх знову включили в нову програму для ефектності масштабів. Насправді ж до 2024 року Кремль витратить на неї лише 122 мільярди доларів, а не заявлені 400 мільярдів.

Раніше повідомлялося, що Путіну потрібно об'єднання Росії і Білорусі в "союзну державу", щоб залишитися при владі після 2024 року. У грудні минулого року президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що під приводом глибокої інтеграції Москва насправді хоче включити країну в склад Росії.

17 квітня Росія підготувала і передала Білорусі пропозиції щодо більш щільної інтеграції двох держав.

Зазначимо, що в Москві особливо не приховують, що розраховують створити на білоруській території власні повноцінні військові бази. Детальніше про можливості створення російської військової бази в Білорусі читайте в матеріалі Андрія Паливоди "Загроза з півночі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".