UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навіть після потенційної перемоги на виборах Байден ризикує зіштовхнутися з великою кількістю перешкод — FT

Під час виборів Америка показала свою розділеність та «некерованість».

На даний момент кандидат від демократів Джо Байден перемагає в Мічигані, і може перемогти в Неваді. Цього має вистачити для перемоги на виборах президента США 2020 року. Швидше за все, саме Байден стане новим американським президентом. Ліберали можуть радіти тому факту, що Джо Байден набрав більше голосів, ніж будь-хто в історії виборів президента США. Однак, це ще не означає, що республіканець Дональд Трамп так легко і швидко відступить, пише Financial Times.

Справжній урок з рекордної явки американців на виборах у США 2020 року полягає в тому, що Америка є гірко і майже рівномірно розділеною.

Питання полягає навіть не в тому, чи переможе Байден, а в тому, що він буде робити після своєї потенційної перемоги, адже «простору для маневрів» у нього набагато менше, ніж він міг би розраховувати. До того ж, республіканці мають шанси зберегти контроль над Сенатом.

Байдену може пощастити реалізувати свої політичні цілі, які стосуються реформи системи медичного страхування в США, великих інвестицій в екологічні технології та безкоштовного навчання студентів середнього класу, хоча в нього на шляху буде немало перешкод.

Хід підрахунку голосів виявився дещо несподіваним для прихильників Демократичної партії США, адже республіканець Дональд Трамп отримав досить широку громадську підтримку. Хоча, в деяких штатах голоси все ще підраховуються.

До того ж, далеко не на користь Байдена грає і ситуація у Верховному суді, де після призначення нової судді з республіканськими нахилами, консервативні представники вищої судової інстанції США отримали більшість.

За такої ситуації, лідер республіканців Сенату Мітч Макконнелл може стати серйозною перешкодою на шляху до реалізації політичних цілей та обіцянок Байдена. Найкраще, на що Байден може сподіватися, - це скромний пакет заходів щодо стимулювання американської економіки.

До того ж, не варто забувати і про теперішнього мешканця Білого дому – Дональда Трампа. Республіканець може «піти в напад» на Джо Байдена. Також, шанси того, що Трамп легко визнає свою поразку занадто невеликі.

Трамп може затягнути судові процеси на тижні і навряд чи простягне руку співпраці Байдену протягом 11 тижнів переходу влади від колишнього президента до нового американського лідера.

Саме тому Байдену слід готуватися до боротьби навіть після завершення виборів у США і навіть якщо він стане новим американським президентом. Байдену довелося б оцінювати ситуацію в Білому домі фактично «наосліп», оскільки Трамп навряд чи буде вводити його в курс справ. Найкраще, на що міг би сподіватися Байден, - це те, що Трамп спокійно і тихо покине Білий дім, знищуючи за собою низку документів.

Ставши новим президентом США, демократ Джо Байден ризикує опинитися між двома непримиренними силами – впертими прихильниками Трампа та «озлобленим» лівим крилом Демократичної партії США.

Республіканський сенатор штату Південної Кароліни Ліндсі Грем, як і республіканець Мітч МакКоннелл в штаті Кентукі, фактично були переобрані. Демократи ризикують втратити місця в Палаті представників.

То що ж може зробити президент Байден? Коротка відповідь полягає в тому, що він прагнув би знайти баланс в американському політичному житті, який за президентства Трампа було втрачено.

Однак, потенційний компроміс Байдена із Макконнеллом не сподобався б лівим демократам. Але, за відсутності спроби двостороннього співробітництва мало що можна зробити. Саме це і дає певні переваги республіканцям.

Деякі речі, наприклад, загальнодержавний план боротьби з пандемією коронавірусу, можна затверджувати адміністративною постановою центральної гілки влади. Було б розумно, щоб президент Байден призначив принаймні одного або двох республіканців до свого кабінету. Однак, ліві демократи були б розлючені.

Тільки у зовнішній політиці потенційний президент Байден матиме свободу маневру.

У цьому й полягає парадокс. Репутація США на міжнародній арені неабияк постраждала за президентства Трампа. Вибори 2020 року навряд чи це змінять. Іноземці знають, що політика США - це поляризоване протистояння, в якому кожна зі сторін готова на все.

Проте світ би відчував зміни в Америці швидше, ніж більшість американців. Байден пообіцяв скасувати половину того, що зробив Трамп в межах американської зовнішньої політики. Він знову приєднається до Паризької кліматичної угоди, відновить співпрацю зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я та, можливо, перегляне ситуацію з Іранською ядерною угодою. Але його шанси на підвищення мінімальної зарплати в США можуть виявитися нульовими, те ж саме можна сказати і про запровадження більш високих податків для заможних американців. Привид Трампа буде переслідувати Байдена і Америку ще протягом тривалого часу, резюмує видання.

Читайте також: Трамп не зникне з політичної сцени навіть після можливої поразки на виборах президента США — NYT

Трамп вимагав призупинити підрахунок голосів у штаті Джорджія. Нагадаємо, Джорджія стала третім штатом, де Трамп зажадав зупинити підрахунок голосів до тих пір, поки він не отримає «значимий доступ» для спостереження за розкриттям бюлетенів і процесом підрахунку До цього аналогічні позови були направлені в суди Мічигану і Пенсільванії.

Штаб Трампа також вимагає перерахувати голоси в Вісконсині - там після різкого стрибка на користь кандидата від демократів попередньо переміг Байден. У штабі Трампа заявили, що виявлені під час голосування в Вісконсині порушення викликають серйозні сумніви в достовірності результатів. За даними Еdison research, у Байдена 49,4%, а у Трампа - 48,8%.

Детальніше про вибори в США, останні події і результати читайте в нашій спецтемі.

ZN.UA також веде текстовий онлайн проміжних результатів виборів в США.