UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навального переводять з колонії до стаціонару лікарні у Володимирі

У колонії стан здоров'я опозиціонера погіршився, але медичну допомогу він не отримував. Наприкінці березня Навальний оголосив голодування.

Критика Кремля Алєксєя Навального переводять з колонії №2 у Покрові Володимирської області до стаціонару обласної лікарні для засуджених, повідомляє Федеральна служба виконання покарань РФ.

Навальний скаржився на погіршення здоров'я, болі у спині та ногах. Не отримавши медичну допомогу в колонії, 31 березня опозиціонер оголосив голодування.

«Комісією лікарів ФКЗОЗ МСЧ-33 ФСВП Росії було ухвалено рішення про переведення А. Навального до стаціонару обласної лікарні для засуджених, що розташовується на території ІК-3 УФСВП Росії по Володимирській області», - йдеться в повідомленні.

У службі уточнили, що лікарня спеціалізується на динамічному спостереженні «за такими пацієнтами». Медики оцінюють стан опозиціонера як задовільний, стверджують у службі.

«Щодня його оглядає лікар-терапевт. За згодою пацієнта йому призначена вітамінна терапія», - додається в повідомленні.

Читайте також: Більше 70 світових зірок підписали лист Путіну з проханням надати Навальному медичну допомогу

2 лютого Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії «Ів Роше» (він проходив курс лікування і реабілітації у Німеччині після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок»). З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців. 15 березня Навального етапували до колонії у Покрові.

У колонії опозиціонера катували безсонням: Навальний розповів, що його будять вісім разів за ніч, перевіряючи, чи не втік він (у СІЗО його поставили на облік як «схильного до втечі», що передбачає більш жорсткі умови відбування покарання).

США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. Прихильники опозиціонера проводять акції на його підтримку, що супроводжуються рекордною кількістю затримань і невмотивованою жорстокістю силовиків. Нові заходи заплановані на 21 квітня.

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.