UA / RU
Підтримати ZN.ua

Навальний вважає, що може постраждати в СІЗО через розслідування про Путіна

Він подякував за підтримку та перегляди.

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний вважає, що проти нього в СІЗО можуть застосувати заходи, причиною для яких можна вважати розслідування, яке напередодні опублікував його фонд про маєток глави Кремля Владіміра Путіна під Геленджиком, загальна площа якого становить 68 га. На своїй сторінці в Instagram політик повідомив "на всяк випадок", що не збирається чинити самогубство.

Він також подякував школярам, які знімають відео в ТікТок для його підтримки, та усім глядачам, які переглянули розслідування. А таких вже понад 40 млн. 

"Тому на всяк випадок заявляю. У мої плани не входить вішатися на віконній решітці, а також різати собі вени або горло заточеною ложкою. Я дуже акуратно ходжу по сходах. Мені щодня міряють тиск - він як у космонавта і раптовий серцевий напад виключено. Я не п'ю самогон і не об'їдаюся рафаелками", - зазначив Навальний.

Опозиціонер вважає, що його все ж звільнять, позаяк поза в'язницею так "багато хороших людей". 

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Алексей Навальный (@navalny)

Читайте також: Навального можуть посадити на 13 років – Bloomberg

19 січня «Фонд боротьби з корупцією» Алєксєя Навального опублікував розслідування про секретну резиденцію президента РФ Владіміра Путіна на мисі Ідокопас під Геленджиком. Матеріал «Палац для Путіна. Історія найбільшої хабара» вийшов наступного дня після арешту Навального.

Офіційна площа резиденції - 17 691 квадратний метр, це найбільш секретний і захищений об'єкт у Росії. Тут є власні порт і церква, охорона і прикордонний пункт, свій пропускний режим, своя безпольотна зона.

Нагадаємо, в 2014 році агентство Reuters опублікувало велике розслідування про палац Путіна під Геленджиком. Будівництво об'єкту розпочалося в 2005 році, під час другого президентського терміну Путіна.

Частково гроші на нього (близько 1 млрд доларів) взяли з програми будівництва і оснащення високотехнологічних лікарень, частину коштів дали «дві заможні людини з оточення Путіна», зокрема співвласник банку «Росія» Ніколай Шамалов.

У 2011 році палацовий комплекс продали бізнесменові Алєксандру Пономаренку за 350 млн доларів. Але розслідувачі стверджують, що вся операція з «продажу палацу» була фікцією і юридичної вивертом, щоб заспокоїти громадськість. Насправді його єдиним власником був і залишається Владімір Путін.