UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО жорстко відмовила Росії провести переговори щодо мораторію на ядерні ракети середньої дальності

Москва закликала США повернутися до ДРСМД, хоча ще у жовтні Америка зажадала від РФ згорнути у Європі ракети середньої та меншої дальності.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відкинув пропозицію Росії про заборону поширення ракет середньої дальності, оскільки Москва вже й так порушила цей мораторій.

"У нас була заборона, і вони порушили цю заборону", - заявив Столтенберг. "Це не заслуговує на довіру, коли вони пропонують заборону на те, що вони фактично вже почали розгортати".

Перед цим заступник міністра закордонних справ Росії Сєргєй Рябков заявив про те, що відповідь РФ "буде військовою", якщо НАТО не гарантує припинення розширення на схід.

Рябков сказав, що якщо НАТО продовжить експансію на схід, то буде конфронтація.

Він додав, що Росія може ухвалити рішення, зокрема, щодо розміщення на своїй території систем озброєнь, заборонених Договором про повну ліквідацію ракет середньої дальності (ДРСМД). Термін дії цього договору закінчився у 2019 році.

"Зараз (зброя, заборонена Договором про РСМД, ракети з дальністю понад 500 км, нижче 5500 км) не існує, ми застосовуємо односторонній мораторій на їх використання. Ми закликаємо США приєднатися до цього мораторію", - закликав Рябков, нарікаючи на те, що Північноатлантичний альянс "не реагує на пропозиції Росії".

"Тому ми більше не гратимемо в цю гру і не віритимемо запевненням НАТО", - додав заступник глави МЗС РФ.

Читайте також: Структура НАТО заблокувала передачу Києву оплаченої протидронової зброї. Україна переконуватиме, що це для стримування РФ

США офіційно вийшли з ядерного договору з Росією, після того, як закінчився наданий Москві піврічний термін на ліквідацію ракети 9М729, наявністю якої Москва порушує угоду.

Країни Заходу на вищому рівні неодноразово звинувачували Росію, де Путін править вже 20 років, в порушеннях згаданих ним же домовленостей.

Детальніше про мотиви виходу США з Договору читайте у статті Олексія Їжака "Все ближче до ядерного раю".

Читайте також: У WSJ розповіли, які країни НАТО можуть взяти участь в переговорах з Росією

Детальніше про шантаж Кремля, пріоритети Вашингтона та інтереси Пекіна у протистоянні Москви з колективним Заходом читайте у статті Сергія Корсунського "Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні".