У НАТО мають намір відкрити шість нових штабів в країнах Східної Європи, які входять в Альянс.
"Ми очікуємо, що до саміту НАТО в липні майбутнього року всі вони будуть приведені в стан повної бойової готовності", - сказав один з офіційних представників НАТО.
У кожному з цих нових штабів, які розпочнуть свою роботу в Болгарії, Латвії, Литві, Польщі, Румунії та Естонії, будуть дислоковані близько 40 військовослужбовців, а половину з них становитимуть представники армії відповідної країни.
Головним завданням даних опорних точок Альянсу в Східній Європі буде планування і координація навчань підрозділів сил швидкого реагування НАТО. Також їх розглядають як недвозначного сигналу президенту РФ Володимиру Путіну. У пострадянських країнах Балтії стурбовані тим, що Кремль може спробувати поширити свій вплив і на їх територію.
Раніше аналітики британського "мозкового центру" European Leadership Network повідомили, що Росія і НАТО при проведенні військових навчань розглядали один одного як потенційних супротивників, готуючись до можливої конфронтації. Однак у британському "мозковому центрі" підкреслюють, що даний факт не означає, що РФ і Альянсу вже прийняли рішення розпочати війну або даний військовий конфлікт є неминучим. З іншого боку, присутня висока частка непередбачуваності у діях РФ, яка проводила військові навчання без попереднього анонсування.
У НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Тільки у Балтійській повітряної поліції місії НАТО нарахували 120 своїх вильотів винищувачів на перехоплення. У зв'язку зі сплеском такої активності організацію - Балтійську повітряну поліцію - збільшили вдвічі.
Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початком збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.
Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.
Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази. В липні також у НАТО звинуватили Росію у фабрикуванні загрози для виправдання своєї агресії.