Постійні війська 3 в Східній Європі потрібні для того, щоб захистити регіон від агресивних дій Росії. Як повідомляє The Guardian, про це за лічені тижні до саміту Альянсу у Варшаві написали у своєму звіті колишній посол США в оборонному блоці Ніколас Барнс і екс-головнокомандувач союзних військ в Європі Джин Джеймс Джонс. На їхню думку НАТО повинен тримати в країнах Балтії, Польщі, Румунії і Болгарії військово-повітряні сили і наземні війська до тих пір, поки Росія поводиться вороже і агресивно.
Країни Альянсу вже обговорюють план відправки 4 тисяч військ на східний фланг. Відповідні документи міністри оборони країн-учасниць підпишуть на саміті 7 липня. Барнс, який зараз став радником кандидата в президенти США Гіларі Клінтон, переконаний, що "маленький, але символічний" постійний контингент продемонструє Росії, що НАТО серйозно ставиться до колективної оборони.
"Ми ж не говоримо про зосередження військ на кордону, а про певне зміцнення, щоб Володимир Путін і російські лідери зрозуміли, що ми готові захищати Балтію і Польщу", - сказав він.
Кремль, швидше за все, вважатиме такий крок ворожим. Москва критикувала навіть непостійний контингент у Балтії і Польщі, заявляючи про порушення угоди Росія-НАТО від 1997 року. Однак у документі йдеться, що "посилення може відбутися в разі загрози агресії". У свою чергу, Барнс вважає, що розміщення постійних військ на території країн-союзників, не можна вважати "ворожою дією".
"Ми організація колективної оборони. Розмістивши невелику кількість військ в Естонії, Литві, Латвії і Польщі ми лише підтверджуємо своє законне право захищати ці країни", - запевняє він.
Тим часом, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Москву в порушенні угоди НАТО-Росія. Глава альянсу нагадав, що "Основоположний акт НАТО-Росія" передбачає повагу суверенітету і територіальної цілісності всіх держав, а Росія продемонструвала неповагу до територіальної цілісності Грузії і України, а, крім того, останнім часом істотно посилила свою військову присутність.
Нагадаємо, раніше міністри оборони країн НАТО схвалили рішення додатково розмістити в країнах Балтії чотири батальйони, до складу якихувійдуть 4 тисячі осіб.