UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО створює координаційне бюро для захисту критичної інфраструктури після вибухів на «Північних потоках»

Мета координаційного бюро — створення карти можливих вразливостей та зміцнення співпраці з представниками промисловості.

НАТО створює координаційний осередок для покращення захисту критичної інфраструктури після вибухів на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік – 2», заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє DW.

За його словами, мета координаційного бюро — створення карти можливих вразливостей та зміцнення співпраці з представниками промисловості, що сприятиме протидії загрозам для критичної інфраструктури, зокрема для трубопроводів та підводних кабелів.

Країни НАТО посилили охорону важливих об'єктів та обмін розвідувальною інформацією.

На двох нитках «Північного потоку», а потім і на «Північному потоці – 2» 26 вересня 2022 року було зафіксовано загалом чотири витоки. До цього сейсмологічні станції Швеції та Данії зафіксували сильні підводні вибухи у цьому районі.

Розслідування проводяться у Німеччині, Данії та Швеції. Швеція та Данія дійшли висновку, що трубопроводи були підірвані навмисно, однак не повідомили, хто може бути відповідальним за диверсію. РФ тим часом звинуватила у вибухах Захід.

В Німеччині заявили, що у ході розслідування вибухів наразі не отримано доказів того, що вони були зроблені РФ. За словами генерального прокурора Німеччини, розслідування продовжується.

Читайте також: Російські військові проводили таємні роботи на “Північному потоці-2” під час завершення будівництва

Американський журналіст-розслідувач Сеймур Херш опублікував у своєму блозі матеріал, в якому висловлювалася версія, що підрив газопроводів здійснили за вказівкою президента США Джо Байдена. Білий дім відкинув це твердження. Керівник прес-служби Ради національної безпеки при Білому домі Ейдрієнн Вотсон заявила, що це «брехня та повна фікція». Подібну заяву озвучив представник Держдепартаменту США.

Херш, який посилається на «джерело, безпосередньо знайоме з оперативним плануванням», стверджує, що у червні 2022 року водолази ВМС США, діючи під прикриттям навчань НАТО Baltops 22, заклали вибуховий механізм з дистанційним керуванням, який привели в дію через три місяці, саме він, за словами журналіста, зруйнував три із чотирьох гілок трубопроводів.

Раніше «Хто й навіщо підірвав «Північний потік»?»пояснював читачам ZN.UA Ігор Маскалевич.