У середу, 9 березня, НАТО розпочинає щорічні військові навчання з антикризового управління, які триватимуть до 16 березня.
Ці навчання передбачають удосконалення та перевірку процедур консультацій і прийняття спільних рішень на стратегічному політико-військовому рівні членами НАТО та партнерами альянсу.
У навчаннях візьме участь цивільний і військовий персонал відповідних відомств в столицях країн-учасниць, штаб-квартири НАТО у Брюсселі та обох стратегічних військових штабів альянсу. Розгортання військ не передбачається.
Навчання будуть засновані на "фіктивному, але реалістичному сценарії кризи", яка пов'язана з 4-ю (надзвичайні консультації)та 5-ю (колективна оборона) статтями Північноатлантичного договору. Вони будуть присвячені відображенню загрози "гібридної війни" з "високим ступенем координації широкого спектру явних і прихованих військових, напіввійськових і цивільних заходів".
Євросоюз буде брати участь в якості спостерігача і "внесе активний внесок у забезпечення взаємодії". З країн-партнерів НАТО будуть приймати участь Фінляндія і Швеція.
Це вже 20-е вчення з антикризового управління, які проводяться з 1992 року.
Раніше аналітики британського "мозкового центру" European Leadership Network повідомили, що Росія і НАТО при проведенні військових навчань розглядали один одного як потенційних супротивників, готуючись до можливої конфронтації. Однак у британському "мозковому центрі" підкреслюють, що даний факт не означає, що РФ і Альянсу вже прийняли рішення розпочати війну або даний військовий конфлікт є неминучим. З іншого боку, присутня висока частка непередбачуваності у діях РФ, яка проводила військові навчання без попереднього анонсування.