Нещодавно в інтерв'ю італійській газеті Il Corriere della Sera президент Росії 3 заявив, що лише "нездорова людина уві сні може собі уявити", що Росія раптом нападе на НАТО.
Але що повинна думати здорова людина, спостерігаючи за постійними військовими навчаннями армії РФ і випадками порушення повітряного простору країн НАТО, які відбуваються за наказом Путіна з початку війни на Сході України.
Про це сьогодні в редакційній статті пише видання Washington Post. За минулий рік порушень кордонів з боку Росії побільшало на 50% у порівнянні з 2013 роком. Російські бомбардувальники постійно дозволяють собі літати над Польщею, Естонією, Латвією і Литвою, а також над Північним морем. Російські винищувачі небезпечно близько наближаються до військових літаків США, які патрулюють повітряний простір Балтії, а російський флот влаштовує військові маневри біля берегів Європи. Також РФ влаштовує провокації в Арктиці, змушуючи нервувати Швецію, Фінляндію і Норвегію.
"Все це можна було б списати на блеф і позування Путіна. Але враховуючи той факт, що Росія вже двічі порушила кордони в Європі, цілком розумно, що НАТО готується до можливого вторгнення в країни Балтії і колишні республіки Варшавського договору, які приєдналися до Альянсу десять років тому", - йдеться в статті.
Видання нагадує, що НАТО збирається розмістити військову техніку в Східній Європі, зокрема в Балтії, Польщі, Румунії, а можливо і Угорщині.
"Це хороша ідея як з практичної, так і політичної точки зору. В Пентагоні пояснили, що так НАТО зможе заощадити гроші, розмістивши військове обладнання ближче до місць, де проводяться навчання. А у випадку кризи військова техніка може бути швидко застосована силами США і інших членів НАТО", - пише видання.
Розміщення загону швидкого реагування, чисельністю 5 тисяч солдатів, навряд чи можна вважати загрозою для Росії. Але їхня присутність на східному кордоні ЄС змусить Кремль двічі подумати, перш ніж перетинати кордон країн Балтії. Критики на Заході все ж вбачають у посиленні позицій НАТО в Східній Європі "провокацію", яка може змусити Путіна діяти агресивніше. Але з іншого боку і абсолютна бездіяльність може створити спокусливе враження, що Кремль може робити все, що заманеться, а Захід ніяк не буде реагувати.
Таку ж думку висловлювало видання Wall Street Journal. Після візиту Держсекретаря Джона Керрі в Сочі оглядач писав, що Путін може захопити все, що хоче. Після восьми годин обговорень Керрі припустив, що "санкції США і ЄС можуть бути ослаблені", якщо Росія виконає умови Мінського договору.
"Путін тепер може бути нагороджений скасуванням економічних санкцій, просто пообіцявши дотримуватися других мінських домовленостей, які він порушував з моменту їх підписання", - йшлося в статті.
В цей же час, російський президент не соромиться погрожувати Заходу ядерною зброєю. Нещодавно він оголосив про намір посилити ядерний арсенал Росії новими міжконтинентальними ракетами з ядерними боєголовками. Генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував, що бачить небезпеку в "брязканні" ядерною зброєю Путіна. За його словами, це дестабілізує Східну Європу. Тож НАТО "підвищує бойову готовність" військ, щоб захистити Європу. Однак, що саме робить Альянс, він не уточнив. Відомо лише, що в Польщі і Балтійському морі тривають військові навчання НАТО.
У свою чергу, міністр оборони Великобриатнії помітив нову "гонку озброєнь" між НАТО і РФ. Він зауважив, що країни Альянсу намагаються витрачати більше на нове озброєння в той же час, коли Росія активно оновлює свій ядерний арсенал і звичайне озброєння.