UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО планує збільшити військовий контингент у Європі на тлі російської загрози – The Telegraph

В НАТО мають намір посилити східний фланг американськими, британськими та німецькими солдатами.

На зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі у вівторок, 9 лютого, обговорювався новий план щодо нарощування військового контингенту в країнах Балтії, Центральної та Південної Європи з метою протистояння гібридним військовим загрозам або повноцінної окупації Росією, пише видання The Telegraph.

Зокрема, пропонується спрямувати по 500-1000 солдатів в Латвію, Литву, Естонію, Польщу, Румунію і Болгарію. Відзначається, що даний військовий контингент, за умови його схвалення, буде складатися в основному з американських, британських і німецьких солдатів. Даний факт повинен продемонструвати РФ, що її дії, подібні агресії в Україні, матимуть негативні наслідки з боку країн-членів НАТО.

Наголошується, що додатковий військовий контингент НАТО буде розміщений в порядку ротації, і буде включати в себе високомобільні сили спеціального призначення, на озброєнні яких будуть знаходитись ракети "земля-повітря". Крім цього, ці сили спецпризначення будуть діяти під прикриттям штурмовиків і ударних вертольотів.

Очікується, що новий план НАТО щодо посилення східного флангу альянсу буде затверджений протягом тижня.

Читайте також: НАТО продовжить допомагати Україні, так як Росія не виконує Мінські домовленості – Столтенберг

Раніше авторитетне американське видання The Wall Street Journal писало, що НАТО розробляє нову стратегію для прискорення процесу прийняття рішень і поліпшення процесу реагування на нетрадиційні види війни, які Росія використовувала в Криму і на сході України.

Після погіршення відносин між Росією і Заходом в результаті української кризи, Сполучені Штати та їх союзники розгорнули додаткове озброєння і провели навчання у Центральній та Східній Європі. Пентагон нещодавно запропонував в чотири рази збільшити витрати на війська і підготовку в Європі в межах зусиль для стримування Росії.

Москва вже давно сприймає діяльність НАТО на її кордонах як загрозу для своєї безпеки.