У понеділок, 29 березня зафіксована активність російських бомбардувальників і винищувачів над Чорним, Балтійським і Північним морями, а також на півночі Атлантики. У зв'язку з чим літаки НАТО 10 разів піднімалися в небо для їх супроводу. Про це йдеться в заяві НАТО для преси.
Повідомляється, що літаки НАТО перехопили шість різних груп російських військових літаків поблизу повітряного простору Альянсу протягом менш ніж шести годин.
Три військові літаки Росії виявлені в повітрі над Чорним морем. Для їх супроводу в небо піднялися літаки Туреччини, Румунії та Болгарії. Окремо італійський винищувач перехопив російський морський патрульний літак Іл 38, який в супроводі винищувачів пролітав над Балтійським морем у напрямку Калінінграда і з нього.
"Російські військові літаки часто залишають поза передачею код транспондера, який вказує їх місце розташування і висоту, не подають план польоту або не зв'язуються з авіадиспетчерами, що становить потенційну небезпеку для цивільних авіалайнерів. Перехоплений в понеділок російський літак так і не увійшов до повітряного простору Північноатлантичного союзу, і перехоплення здійснювався в звичайному і безпечному режимі", - йдеться в повідомленні.
У 2020 році літаки НАТО піднімалися в небо понад 400 разів для перехоплення невідомих літаків. У 90% цих вильотів були відповіддю на дії російських літаків.
Минулого тижня під час засідання міністрів країн-членів НАТО генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберґ зазначив про подвійний підхід НАТО у співпраці з Росією.
«Потужне стримування і оборона в поєднанні з відкритістю до змістовного діалогу», - так чиновник описав позицію НАТО.
Як приклад такого діалогу, Столтенберґ зазначив недавнє продовження дії угоди START між США і Росією про нерозповсюдження ядерної зброї.
Як повідомлялося, в лютому винищувачі НАТО перехопили військові літаки РФ над узбережжям Чорного моря.