UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО обговорить порушення Росією Договору про РСМД на рівні голов МЗС - Deutsche Welle

Генсек НАТО зазначив, що Альянс закликає Росію до "прозорого та контрольованого" дотримання Договору про ліквідацію РСМД.

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО на зустрічі у Брюсселі 4-5 грудня обговорять багаторазові порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД-87), заявив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі, повідомляє Deutsche Welle.

"Ми всі розуміємо, що залишилося мало часу, і неприйнятна та обставина, що у нас є угода про контроль над озброєннями, якої дотримується тільки одна сторона", - заявив Столтенберг.

Генсек НАТО зазначив, що Альянс закликає Росію до "прозорого та контрольованого" дотримання Договору про ліквідацію РСМД, у іншому випадку буде змушений "діяти рішуче і у відповідності з ситуацією".

При цьому Столтенберг додав, що рішуча відповідь не обов'язково означає, що в європейських країнах-членах НАТО будуть розміщені нові ядерні ракети середньої дальності.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.

У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".