UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО не буде спокійно спостерігати за ядерними погрозами з боку Росії – Столтенберг

Ядерна зброя продовжує залишатися частиною політики стримування НАТО.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловив стурбованість у зв'язку з російською ядерною зброєю. За його словами, президент РФ Володимир Путін "так чи інакше загрожує" його застосуванням.

"А російські війська демонстративно проводять відповідні навчання", - Столтенберг заявив в інтерв'ю виданню Bild.

Він підкреслив, що НАТО не буде спокійно спостерігати за ядерними погрозами. Генсек НАТО вважає, що не можна знижувати поріг застосування ядерної зброї.

"До тих пір, поки ядерна зброя існує, воно буде частиною нашої політики стримування", - зазначив Йенс Столтенберг.

Однак Столтенберг не став називати Росію ворогом, як, за його словами, це зробив Путін щодо альянсу, передає DW.

"Світ занадто складний, щоб ділити його на друзів і ворогів. Без Росії ми не зможемо вирішити найбільші конфлікти", - додав генсек НАТО.

Читайте також: Міністр оборони США закликав НАТО прискорено впровадити план з посилення альянсу

Зокрема, посол Росії в Данії погрожував націлити російські ракети з ядерними боєголовками на північноєвропейську країну, якщо вона розмістить систему ПРО США на своїй території.

Також видання The Times повідомляло про те, що Росія шантажує Захід застосуванням ядерного арсеналу, якщо Україна отримає американську зброю для боротьби проти проросійських терористів і російської армії. Російські розвідники попередили, що Путін готовий рішуче відповісти на будь-які спроби посилити присутність НАТО в Балтії. При цьому Москва готова "застосувати як ядерну зброю, так і неядерні засоби". Було також зазначено, в яких випадках Росія може наважитися на застосування ядерної зброї.

Видання Washington Post писало, що безпілотник Росії з ядерною бомбою лякає світ. Видання нагадує, що про існування такої розробки стало відомо після витоку в пресі сторінок доповіді одного з військових начальників Росії під час зустрічі з президентом Володимиром Путіним в Сочі. В Кремлі згодом сказали, що відео з даними про "Морську багатофункціональну систему Статус-6" не повинно було потрапити в ефір. І відео негайно видалили. Однак інформація про існування такої зброї поширилася.

Раніше політолог і колишній чиновник Білого дому Ед Роджерс писав на сторінках Washington Post, що США варто думати, що робити в разі ядерного удару Кремля в Сирії. У всякому разі, думки про те, що Путін здатен вирішити, ніби він безкарно може претендувати на Україну, країни Балтії і взагалі робити все, що він хоче і де захоче, вже у сучасному світі не здаються такими божевільними. Навіть якщо вірогідність застосування ядерної зброї Росією невелика, нинішньому і майбутньому Білому дому варто звикати до думки, що не більше не щось абсолютно неймовірне.