UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наступник Сіндзо Абе повинен «дотримуватися балансу в зовнішній політиці» — FT

Дипломатичні здібності колишнього прем‘єр-міністра Японії були винятковими.

Коли Сіндзо Абе пішов у відставку з посади прем’єр-міністра Японії, головна увага зосереджується на тому, хто стане його наступником. Керівна Ліберально-демократична партія Японії наразі розглядає трьох кандидатів на посаду японського прем’єра, пише Financial Times.

Потенційним прем’єр-міністром Японії може стати Йошіхіде Суга - нинішній головний секретар Кабінету міністрів Японії. Якщо саме він стане новим прем’єром, то, ймовірно, буде продовжувати політику Сіндзо Абе.

Але, хто б не був обраний наступним лідером, його важливою рисою має стати дипломатична майстерність.

Дипломатичні здібності Сіндзо Абе були винятковими. Його «спадщина» стала свідченням майстерної дипломатії.

Погіршення відносин між США та Китаєм свого часу змусило Абе стати посередником між двома потужними країнами.

Його метою було захистити як союз Японії із США, який залишається наріжним каменем національної безпеки, так і торгівлю з Китаєм, яка становить 20% загального експорту Японії.

Сіндзо Абе рано зрозумів важливість підтримання міцного союзу із США, чого попередня японська влада не зробила.

Починаючи з 2010 року, Китай, Росія та Південна Корея перевіряли рішучість Японії у захисті свого суверенітету.

Прийшовши до влади у 2012 році, Абе прагнув розширити роль Японії в регіональній та глобальній безпеці для зміцнення відносин із США, що завершилось візитом американського експрезидента США Барака Обами до Хіросіми у 2016 році та взаємною поїздкою Абе до Перл-Харбора.

Сіндзо Абе навіть зумів налагодити досить непогані відносини з нинішнім президентом США Дональдом Трампом.

Співпраця з лідером Китаю Сі Цзіньпіном була «складнішою», однак Абе все-таки зумів сприяти налагодженню відносин між Японією та Китаєм.

Які висновки може зробити наступник Абе стосовно «обережної зовнішньополітичної позиції» Японії?

По-перше, Японія, швидше за все, стане більш незалежним, але довіреним американським союзником. Оскільки США розробляють «довгострокову стратегію конкуренції» з Китаєм, в цій ситуації Японія стане корисним партнером.

У той же час Індія та інші країни Південно-Східної Азії також підтримують Японію та її «стабілізуючий регіональний вплив».

По-друге, у майбутньому для співпраці з Китаєм буде необхідний «жорсткий реалізм». Підхід повинен полягати в одночасному співіснуванні та готовності до конкуренції.

Також, прагматичний Сіндзо Абе займав помірковану позицію і у внутрішній політиці, стримуючи націоналістичні сили та запобігаючи виникненню «розкольницького популізму». Загалом, наступник Абе буде повинен навчитися дипломатичного прагматизму свого попередника, щоб Японія продовжувала шлях до зміцнення суверенітету та впливу на світовій арені, резюмує FT.

Читайте також: Японія може закупити ракетну зброю на тлі напруги з Північною Кореєю — NYT

Раніше повідомлялося, що Трамп високо оцінив діяльність Сіндзо Абе.