Росія провела конференцію «Росія-Африка» через десять днів після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи, а участь у ній взяли 17 глав африканських держав, у порівнянні з 43 під час останньої такої події, зазначають аналітики управління розвідки Міністерства оборони Великої Британії.
Експерти зазначають, що Чорноморська зернова ініціатива дозволила експортувати 30 мільйонів тон українського зерна до Африки, забезпечивши необхідними продуктами харчування такі країни, як Ефіопія, Кенія, Сомалі та Судан.
«Окрім прямого зриву поставок, російська блокада України також призводить до зростання цін на зерно. Наслідки війни в Україні майже напевно посилять продовольчу небезпеку в Африці щонайменше на наступні два роки», - кажуть аналітики.
Президент Росії Владімір Путін на російсько-африканському саміті пообіцяв поставки безкоштовного зерна шести африканським країнам в замін на блокування експорту українського зерна.
Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш у відповідь попередив, що "жменька пожертвувань" не зможе протистояти "драматичним" наслідкам виходу Росії з зернової угоди, серед яких зростання ціни на продовольство та голод у бідних країнах.