Безвідповідальність батьків призводить до появи покоління, яке ще більш безвідповідально ставиться до своїх дітей, а результат цього - залишені діти, насильство по відношенню до неповнолітніх, у тому числі і сексуальне, злочини і втрати.
Кількість актів насильства по відношенню до дітей в зонах конфліктів у всьому світі за останнє десятиліття суттєво зросла. У 2018 року експерти ООН зафіксували понад 24 000 випадків насильства щодо неповнолітніх в регіонах, охоплених військовими конфліктами. Про це повідомляє УННз посиланням на DW і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
До випадків насильства відносяться вбивства, нанесення каліцтв, сексуальне насильство і викрадення. Кількість подібних випадків в 2018 році було більше ніж в два з половиною рази вище, ніж в 2010 році.
За минулі десять років ООН зареєструвала в цілому більше 170 000 актів насильства по відношенню до дітей в кризових точках, в середньому щодня відбувається близько 45 подібних випадків. За даними ЮНІСЕФ, в одному тільки 2018 році в зонах конфлікту було вбито і покалічено більше 12 000 дітей. У 2019 тенденція збереглася - за перші шість місяців було зареєстровано понад 10 000 випадків насильства щодо неповнолітніх.
За інформацією ЮНІСЕФ, збільшення кількості випадків насильства щодо дітей частково пояснюється тим, що в останні роки прикладається все більше зусиль для розслідування таких злочинів. Проте, в Дитячому фонді ООН припускають, що і фактично число актів насильства по відношенню до дітей істотно зросла.
За словами виконавчого директора ЮНІСЕФ Генрієтти Форе, збройні конфлікти в світі стали більш затяжними і служать причиною все більшого кровопролиття з ростом числа загиблих серед неповнолітніх. При цьому, за словами Форе, є ще багато подібних випадків, про які не повідомляється.
Кожна четверта дитина в Донецькій і Луганській областях, тобто понад 200 тисяч дітей, потребують термінової психосоціальної допомоги, вважають в ООН.
"Світ забув про цю "невидиму" кризу на сході України, при цьому сотні тисяч дітей дуже дорого за нього розплачуються, вони живуть у постійному страху і не отримують адекватної підтримки", - заявила представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберис, пише Центр новин ООН.
Найбільше це стосується дітей, які проживають у районах в радіусі 15 кілометрів від лінії зіткнення в Луганській і Донецькій областях, зазначила представниця фонду.
"Для багатьох дітей дорога до школи пов'язана з величезним ризиком, іншим просто нікуди йти. Сім шкільних будівель були пошкоджені в результаті ескалації конфлікту в лютому-березні цього року. Всього з початку конфлікту в Україні були повністю зруйновані або пошкоджені 740 шкіл. Батьки і вчителі повідомляють про серйозні зміни в поведінці і психічному стані дітей", - наголошується в повідомленні.