UA / RU
Підтримати ZN.ua

Населення Землі старіє і переміщається в міста — ООН

Зростання частки літніх людей у багатьох країнах вже призводить до серйозних навантажень на навколишнє середовище.

Стрімке зростання частки літніх людей призводить до збільшення чисельності міських жителів, що тягне за собою різні наслідки. Про це йдеться в звіті Комісії ООН з народонаселення і розвитку, чия щорічна сесія проходить з 1 по 5 квітня в Нью-Йорку.

Демографічні процеси, пов'язані з ростом частки літніх людей, у багатьох країнах вже призводять до серйозних навантажень на навколишнє середовище. Вони також можуть призвести до економічних і соціальних проблем. За даними ООН, за останні 25 років очікувана середня тривалість життя у світі збільшилася з 64,9 до 72,3 року, а до 2030 року збільшиться ще приблизно на 2 роки.

У доповіді Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, поданій на розгляд Комісії, наголошується, що рівень народжуваності знижується і населення Землі старіє. За прогнозами, в 2050 році понад 70% населення світу житиме в країнах, де загальний показник народжуваності буде нижче рівня, необхідного для відтворення.

Згідно з критеріями ООН, "літніми" вважаються люди, яким за 65 років. Їх частка в загальній чисельності населення зростає і в 2019 році становить 19% у Європі і 16% у Північній Америці. До 2050 року їх число може зрости до 28% у Європі і 23% у Північній Америці.

Очікується, що за цей період частка літніх людей в Азії, Латинській Америці і Карибському басейні також збільшиться, за прогнозами ООН, до середини XXI століття частка літніх людей складе 9%.

Різке зростання частки літнього населення в світі за останні 25 років ООН пов'язує зі значним скороченням числа людей, які живуть в умовах крайньої бідності, зниженням масштабів материнської смерті та підвищенням рівня добробуту населення.

Раніше The Financial Times писало, що старіння населення стало загрозою економіки Східної Європи. Світовий банк прогнозував, що до 2045 року в країнах регіону буде жити більше пенсіонерів, ніж працівників.