UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наразі неможливо сформувати колективний імунітет до COVID-19 через штам «Дельта» — оксфордський професор

Наявні вакцини не захищають людину повністю від зараження вірусом, але забезпечують певний ступінь захисту.

На сьогоднішній день досягнути колективного імунітету до COVID-19 неможливо через штам "Дельта", оскільки він заражає вакцинованих людей, заявив професор, керівник дослідницької групи з вакцин на кафедрі педіатрії в Оксфордському університеті Ендрю Поллард, інформує «Укрінформ».

"Проблема в тому, що цей вірус — не вірус кору. Якщо прищепити від кору 95% населення, вірус кору більше не зможе передаватися. Штам Delta все одно буде заражати і тих, хто прищепився. І це означає, що кожен, хто ще не щеплений, у якийсь момент зіштовхнеться з вірусом... і у нас немає нічого, щоб повністю зупинило цю передачу", — зазначив Поллард.

Повідомляється, що наявні вакцини дуже ефективні для запобігання серйозним ускладненням та летальних випадків від Covid, однак вони не захищають повністю вакциновану людини від зараження вірусом, що спричиняє COVID-19.

Попри це вчений підкреслив, що вакцинація є важливою. Поллард наголосив, що навіть якщо рівень антитіл, викликаних вакциною, знизиться,імунна система, ймовірно, буде "пам'ятати" про щеплення протягом десятків років і забезпечить певний ступінь захисту, у разі захворювання коронавірусом.

Професор також ставить під сумнів плани глави МОЗ Британії Саджида Джавіда вакцинувати вразливі групи населення у вересні третьою, "бустерною", дозою. На його думку, рішення про ревакцинацію повинні приймати науковці.

Як повідомлялося раніше, наразі занадто багато частин світу залишаються небезпечно вразливими до пандемії, тобто вірус має широкі можливості для реплікації та мутацій. Навіть якщо громади досягнуть колективного імунітету, і він буде «працювати» протягом деякого часу, у майбутньому він може ослабнути, коли в громаді буде зростати кількість неімунізованих людей. Для того, щоб життя повернулося до нормального стану, необхідно вакцинувати якомога швидше більшу частину світу. 

Читайте також: COVID-19 призводить до порушень імунітету навіть через півроку після одужання

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що в 2022 році влада планує закінчити вакцинацію більшої частини населення України  щонайменше 70% громадян, тоді в країні й буде сформовано колективний імунітет.

В Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.