UA / RU
Підтримати ZN.ua

Атаки на медичних працівників й лікарні у зонах конфлікту по всьому світу досягли найвищого рівня за всю історію — коаліція із захисту здоров'я

Відбулось понад 2500 нападів у 2023 році, включаючи вбивства медиків і бомбардування клінік, у зонах бойових дій, таких як Газа, Судан і Україна.

Атаки на медичних працівників, лікарні та клініки в зонах конфліктів по всьому світу минулого року зросли на 25%, досягнувши найвищого рівня за всю історію спостережень, йдеться у новій доповіді. Хоча це зростання було значною мірою зумовлене новими війнами в Газі та Судані, такі напади продовжуються "невпинними темпами" і в таких конфліктних зонах, як Україна та М'янма, зазначає The Guardian із посиланням на коаліцію Safeguarding Health in Conflict.

Дослідники зафіксували понад 2500 випадків "насильства щодо охорони здоров'я або перешкоджання охороні здоров'я" у 2023 році, включаючи вбивства або викрадення медичних працівників, а також бомбардування, мародерство та окупацію лікарень. Коаліція закликала до національного та міжнародного судового переслідування "воєнних злочинів і злочинів проти людяності, пов'язаних з нападами на поранених і хворих, медичні установи та медичних працівників".

Леонард Рубенштейн з Лікарні Джонса Гопкінса, який очолює коаліцію, заявив, що насильство щодо медичних працівників і закладів охорони здоров'я "досягло жахливого рівня". Він додав, що у доповіді наведені приклади, коли працівники були навмисно обрані мішенню, а також випадки, коли бойовики були недбалими або байдужими до заподіяної шкоди.

У доповіді визначили 11 країн і територій, де були порушені права дітей на охорону здоров'я, включаючи бомбардування або окупацію дитячої лікарні ан-Наср у місті Газа, Центру для онкохворих дітей ім. Джувани Амаль у Хартумі та Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні в Україні.

Читайте також: Українська система охорони здоров'я є символом стійкості — Politico

Нагадаємо, що дані звіту Українського центру охорони здоров’я (UHC) свідчать про те, що з початку повномасштабного вторгнення на територію України російські окупанти 83 рази атакували заклади охорони здоровʼя на території Харківської області. Про те, як Росія знищує медичну інфраструктуру в Україні пише Алла Котляр у статті "Між лініями фронту: знищення медичних закладів в Україні".