UA / RU
Підтримати ZN.ua

Над колишньою «столицею» Карабаха Алієв підняв прапор Азербайджану

З 1991 по 2023 рік Ханкенді (Степанакерт) був центром невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки

15 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв особисто підняв у Ханкенді азербайджанський державний прапор – майже через місяць після того, як він заявив про відновлення суверенітету над Карабахом після швидкої військової операції.

«Ця перемога залишиться в нашій історії назавжди. Наступні покоління завжди і по праву пишатимуться цією перемогою», – сказав Алієв у Ханкенді, який вірмени називають Степанакертом і який з 1991 по 2023 рік був центром невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки, повідомляє азербайджанське державне агентство «АЗЕРТАДЖ».

«Коли зупинилася Друга Карабахська війна [вересень-листопад 2020], азербайджанський народ знав, що я знаю це. Не минуло й трьох років з того дня, а ми вже тут, у Ханкенді, у центрі Ханкенді, під гербом Азербайджану, під прапором Азербайджану. Це велике щастя та історична подія. Говорити зараз про цю історію мені, напевно, було б не дуже правильно, тому що цю історію ми пережили, цю історію створили ми», – сказав Алієв.

Читайте також: США і Росія провели таємні переговори напередолні кризи в Карабаху – POLITICO

Нагадаємо, що мирний договір між Азербайджаном та Вірменією досі не підписано. Ряд політиків у Європі наполягають на тому, щоб запровадити санкції проти Азербайджану, а представники офіційного Єревана заявляють, що Баку збирається напасти безпосередньо на територію Вірменії.

Видання POLITICO заявило, що держсекретар США Ентоні Блінкен попередив невелику групу американських законодавців, що Держдеп передбачає можливість того, що Азербайджан незабаром може вторгнутися до Вірменії.

Після зірваних переговорів між Алієвим та прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном (через позицію Франції, яка проти участі в них союзника Баку Туреччини), Алієв заявив, що у будь-якому новому конфлікті в регіоні буде винна Франція, яка планує поставки для вірменської армії.

Читайте також: Нагірний Карабах формально завершує боротьбу за незалежність: огляд

Повернення Карабаха під владу Азербайджану кардинально змінює розстановку сил на Південному Кавказі і означає зменшення впливу Росії у регіоні. Чим може заповнитись ця порожнеча, пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Війна за Карабах. Хто прийде замість Росії?