UA / RU
Підтримати ZN.ua

На тлі критичної ситуації з COVID-19 в Індії поширюється ще одна хвороба — BBC

Смертність від цієї хвороби може досягати 50%.

В Індії наразі спостерігається критична ситуація з пандемією, вчора в країні зафіксували рекордну кількість смертельних випадків COVID-19. Однак, на тлі поширення коронавірусу країна зіштовхнулася з епідемією ще однієї хвороби, пише BBC.

В країні поширюється мукормікоз, який також називають "чорною цвіллю". Зокрема, фахівці зазначають, що це захворювання часто зустрічається серед хворих на коронавірус, а також серед людей, які вже вилікувалися від COVID-19.

Лікар Акша Наїр із Мумбаї каже, що зростання випадків мукормікозу може бути спровоковане використанням стероїдів для лікування важкого перебігу коронавірусу.

Наїр зазначає, що стероїди можуть знижувати рівень запалення в легенях, але такі препарати також погіршують імунітет людей і часто піднімають рівень цукру в крові.

Мукормікоз часто виявляють приблизно через 12-15 днів після одужання від коронавірусу.

Мукормікоз – це досить рідкісне захворювання. Серед симптомів зустрічаються некротичні ураження в носі і на піднебінні, це може викликати лихоманку і біль. Хворі також часто скаржаться на набряки і біль в очах.

Мукоромікоз може бути фатально небезпечним для людей із діабетом, ВІЛ/СНІД, а також для онкохворих. Смертність від цієї хвороби може досягати 50%.

Читайте також: У кар'єрі на півдні Індії стався вибух: десять людей загинули

22 квітня Індія вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і померлих. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг спричинити спалах захворювання, вважає прем'єр-міністр Нарендра Моді.

В країні бракує ліків, люди змушені вдаватись до недоведених методів лікування або купувати їх на «чорному ринку». Існує проблема з киснем і ліжкомісцями у лікарнях для пацієнтів з коронавірусом. 40 країн вже погодилися надати Індії свою допомогу.

У ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Крім циркуляції нових штамів вірусу, в країні низький рівень вакцинації і велика кількість масових заходів.

Нинішній кризі в Індії передувала передчасна впевненість влади в подоланні пандемії. Бажанню повернутися до постковідних реалій сприяла і переконаність самих індійців у тому, що вплив забруднення і мікробів наділив їх міцним імунітетом. Докладніше про те, чому друга хвиля COVID-19 стала пеклом для найбільшого світового виробника вакцин, читайте в статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії» у ZN.UA.