На Тайвані почалися вибори глави адміністрації острова і законодавчого органу (Законодавчого Юаня). На острові функціонують понад 15,5 тисячі виборчих дільниць.
На пост глави адміністрації острова претендують Чжу Лилунь від правлячої партії Гоміньдан, Цай Інвень від Демократичної прогресивної партії і Сун Чуюй від Першої народної партії.
Відносини Тайваню та Китаю почали поліпшуватися після приходу до влади в 2008 році адміністрації на чолі з Ма Інцзю від партії Гоміньдан, який зробив ставку на масштабне економічне зближення з материковим Китаєм за збереження політичного статус-кво.
Проте чимало тайванців вважають, що Ма Інцзю зайшов у цій політиці надто далеко. Вони побоюються економічного, а потім і політичного впливу КНР, в якому бачать загрозу демократії. На тлі таких настроїв, як вважають аналітики, у Демократичної прогресивної партії, яка виступає за більшу незалежність від Китаю, є хороші шанси на перемогу на цих виборах.
Інцзю не бере участь у виборах, так як обіймав свою посаду два терміни – максимальна кількість, дозволену місцевим законодавством.
КНР не визнає Тайвань незалежною державою, вважаючи його провінцією Китаю. Офіційні відносини між центральним урядом КНР і Тайваню перервалися у 1949 році після того, як зазнали поразки в громадянській війні з комуністами Мао Цзедуна сили Гоміньдана на чолі з Чан Кайши перебралися на острів Тайвань.
Тривалий час тайбэйское уряд визнаються світовим співтовариством в якості єдиної легітимної влади в Китаї. Після Другої світової війни Китай в ООН представляла офіційна делегація з Тайваню, лише в 1971 році це місце було передано КНР.
Лише в 1979 офіційно визнавши КНР, США припинили дипломатичні відносини з Тайванем, продовжуючи, тим не менш, надавати йому військову підтримку і підтримувати економічне співробітництво. Саме тому Сполучені Штати будуть уважно стежити за зустріччю лідерів КНР і Китайської Республікою.
У 1980-х між Тайванем і материковим Китаєм відновилися ділові і неформальні контакти. З початку 1990-х років країни стали контактувати через неурядові організації – Асоціації розвитку відносин через Тайваньську протоку і Фонд обмінів через протоку.
В лютому 2014 року делегація з Тайваню вперше здійснила офіційний візит до КНР. На переговорах в Нанкіні сторони обговорили питання економічної співпраці, а також свободу слова в Китаї.
На сьогоднішній день Тайвань залишив спроби проголошення незалежності від материкового Китаю. Більшість населення острова підтримують існуючий статус-кво Тайваню.