UA / RU
Підтримати ZN.ua

На президентських виборах в Киргизстані з понад 80% голосів перемагає Садир Жапаров

Одночасно з достроковими виборами президента Киргизстану проходив референдум з питання про форму правління в країні.

Після голосування на президентських виборах в Киргизстані вже підрахували більше 74% бюлетенів. За результатами підрахунку, першість, з 83,9% голосів, за Садиром Жапаровим, передає " Інтерфакс ", посилаючись на дані ЦВК Киргизстану.

Слідом за Жапаровим йде опозиційний кандидат Адахан Мадумаров з 5,56% голосів. До ЦВК надійшли протоколи з 1 816 виборчих дільниць.

Результати підрахунку 98% голосів з автоматично зчитувальних дані урн, Жапаров перемагає на дострокових президентських виборах в Киргизії з 79,2% голосів.

Всього на пост президента Киргизстану на дострокових виборах 10 січня претендували 17 кандидатів. Явка виборців склала всього 39%.

Також в Киргизстані відбувся референдум про форму правління. 81% виборців проголосували за президентську форму правління в країні, 10,94% виборців вибрали парламентську республіку, 4,45% виборців проголосували "проти всіх".

Жапаров, прийшов до влади в країні після жовтневих протестів проти підсумків парламентських виборів і спалахнули потім заворушень. Для участі у виборах президента 14 листопада він склав повноваження т.в.о. глави держави і припинив виконання обов'язків прем'єра.

Також на пост глави держави претендують колишній глава комітету нацбезпеки Абділь Сегізбаєв, лідер опозиційної політичної партії "Бутун Киргизстан" (Єдиний Киргизстан) Адахан Мадумаров, керівник опозиційної партії "Реформа" Клара Сооронкулова, колишній спікер парламенту Канат Ісаєв, колишній заступник міністра внутрішніх справ Курсан Асанов, опозиційний депутат парламенту країни Канибек Іманалієв.

Читайте також: Киргизстан знову відкриває кордони для всіх іноземних гостей

Нагадаємо, 6 жовтня ЦВК визнала недійсними підсумки виборів парламенту Киргизстану.

Події в Киргизстані викликали серйозне занепокоєння у керівництва сусідніх країн, насторожено відносяться до проявів вуличної демократії у себе «на задвірках». Детальніше про те, чи зможуть протиріччя об'єднати Центральну Азію, читайте в статті Наталії Бутирській " Тектонічна п'ятірка ".