UA / RU
Підтримати ZN.ua

На президентських виборах у Грузії лідирують екс-міністри з уряду Саакашвілі

Правляча партія підтримує Саломе Зурабішвілі, "Єдиний національний рух" висунув кандидатуру Григола Вашадзе.

Найбільшу підтримку виборців на виборах президента Грузії отримали незалежний кандидат Саломе Зурабішвілі, яку підтримує правляча партія "Грузинська мрія", і Григол Вашадзе з опозиційного "Єдиного національного руху". Обидва кандидати в різний час обіймали посаду міністра закордонних справ в грузинському уряді, коли президентом країни був Міхеїл Саакашвілі, передає Deutsche Welle.

Згідно з результатами екзит-полу, проведеного американською компанією Edison Research, станом на 15:00 неділі, 28 жовтня, кожному з кандидатів вдалося заручитися підтримкою близько 40% виборців.

Екзит-пол грузинського агентства "Психпроект", проведенbq yа замовлення "Грузинської мрії", свідчить про впевнену перемогу Зурабішвілі. За даними опитування, вона отримала 52,3%, Вашадзе – 28,1%, а екс-спікер парламенту Давид Бакрадзе – 9,2% голосів.

Офіційні результати голосування будуть оголошені в ніч на 29 жовтня.

У неділю, 28 жовтня, в Грузії відбулися вибори президента країни. Виборчі дільниці працювали з 8:00 до 20:00 за тбіліським часом. На пост президента Грузії претендують 25 осіб: 19 кандидатів від політичних партій і шість – від ініціативних груп. За даними соцопитувань, основна боротьба розгорнеться між трьома кандидатами: Саломе Зурабішвілі, яку підтримує "Грузинська мрія", кандидатом від опозиції Гріголом Вашадзе (партія екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух") і Давидом Бакрадзе ("Європейська Грузія"). Всі троє раніше займали посаду голови МЗС Грузії в уряді Саакашвілі.

Нинішні вибори важливі як для опозиції, так і для правлячої "Грузинської мрії". Сьогоднішнє голосування стане останніми прямими виборами президента країни - з 2024 року президента обиратиме виборча колегія з 300 членів. Таким чином завершиться трансформація президентської республіки у парламентську. Згідно з поправками до Конституції (набувають чинності після інавгурації), повноваження новообраного президента будуть істотно обмежені.