Завод з виробництва тракторів стане першим американським підприємством у Кубі за більш ніж півстоліття.
Будівництво заводу обійдеться власникам компанії в суму від 5 до 10 млн доларів. Міні-трактори, які будуть вироблятися на новому заводі, проектували спеціально під потреби кубинських фермерів.
Останнім часом відносини США з Кубою стабільно налагоджуються. Так, у грудні між країнами відновилися регулярні авіарейси, після чого приплив американських туристів на острів істотно виріс.
З ініціативою скасувати ембарго проти Куби і відновити з нею відносини в кінці 2014 року виступив президент США Барак Обама. Вже 1 липня США і Куба оголосила про відновлення дипломатичних зв'язків.
Незважаючи на поступову нормалізацію відносин, економічне ембарго з куби поки так і не зняли. Однією з головних проблем на цьому шляху залишається вимога Гавани евакуювати військову базу США з бухти Гуантанамо.
1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.
14 серпня на Кубі урочисто відновило роботу посольство США, яке не функціонувало з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття в Гавані підняли американський прапор.
12 вересня США і Куба домовилися про заходи щодо нормалізації відносин. Країни будуть спільно працювати з таких ключових питань, як права людини, боротьба з торгівлею людьми та наркотиками, проблема міграції та захист навколишнього середовища, співробітництво у сфері цивільної авіації, телекомунікацій і інтернету, прямих поштових перевезень.
Детальніше про двосторонні відносини США і Куби читайте у статті Костянтина Федоренка "Острів Свободи: пережити ембарго і дві холодні війни" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".