На Кубі урочисто відновили роботу посольства США, яке не функціонувало з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття у Гаванні підняли американський прапор.
Троє морських піхотинців Збройних сил США під гімн своєї країни підняли той самий прапор, який 54 роки американські військові були змушені спустити через розрив дипломатичних відносин між Вашингтоном і "Островом свободи". Його нинішнім військовим передали ветерани-морські піхотинці, які брали участь у закритті дипломатичного представництва США у ті часи.
На церемонії був присутній Держсекретар Джон Керрі і тимчасовий уповноважений у справах США на Кубі Джефрі Делорентіс.
"Ми сьогодні з вами тут, тому що наші уряди вирішили не бути більше в'язнями історії", - сказав на урочистій церемонії відкриття посольства Держсекретар.
1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.
В кінці травня Держдепартамент США виключив Кубу із списку країн, які підтримують тероризм. "Незважаючи на те, що у США залишаються серйозні побоювання і розбіжності по широкому спектру питань, пов'язаних з кубинської політикою, все це не підпадає під критерії, за якими Гавану можна було б залишити в списку держав, що підтримують тероризм", - говорилося в заяві держдепартаменту.
У середині червня видання The Guardian писала, що адміністрація президента США Барака Обами планує в липні відновити дипломатичні відносини з Кубою через більш ніж 50 років. Повідомлялося, що Вашингтон і Гавана мають намір укласти цей договір на першому тижні липня.
Детальніше про двосторонніх відносинах США і Куби читайте у статті Костянтина Федоренко "Острів Свободи: пережити ембарго і дві холодні війни" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".