UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Камчатці та Чукотці почалося голосування на виборах президента РФ

У східних регіонах Росії вже наступило 08:00 18 березня.

Перші виборчі ділянки для виборів президента Росії відкрилися в Камчатському краї та Чукотському автономному окрузі, де вже настало 08:00 18 березня (22:00 17 березня за Києвом). Виборчі дільниці закриються о 20:00 за місцевим часом, останніми голосуватимуть жителі Калінінградської області.

За даними на 1 січня 2018 року Центрвиборчком РФ зареєстрував 110 млн 858 тисяч 228 виборців, у тому числі в Росії 108 млн 968 тисяч 869 чоловік, а за її межами - 1 млн 889 тисяч 359. На виборах 2012 року були зареєстровані 109 млн 860 тисяч 331 виборців.

Офіційно зареєстровані кандидатами на пост президента вісім осіб: Сергій Бабурін (партія "Російський загальнонародний союз"), Павло Грудінін (КПРФ), Володимир Жириновський (ЛДПР), Володимир Путін (самовисування), Ксенія Собчак ("Громадянська ініціатива"), Максим Сурайкін ("Комуністи Росії"), Борис Тітов (Партія зростання), Григорій Явлінський ("Яблуко").

Нагадаємо, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про те, що громадяни РФ не будуть допускатися у неділю, 18 березня, на територію російських дипломатичних установ в Україні для участі у виборах президента Росії.

Тим часом у посольстві РФ в Україні заявляли про те, що 18 березня виборчі дільниці будуть відкриті. Мова йшла про виборчі дільниці на території посольства РФ у Києві, а також у приміщеннях генеральних консульств у Львові, Одесі та Харкові.

Своєю чергою об'єднані сили націоналістів ‒ "Свобода", "Правий сектор" і "Національний корпус" - заявили про те, що не допустять в Україні голосування на російських виборах.

1 березня Верховна Рада звернулася до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій, парламентських асамблей, іноземних парламентів та урядів із закликом не визнавати легітимність виборів президента РФ у разі проведення "голосування" в анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко, у свою чергу, закликав держави-партнерів України не допустити участі їхніх громадян у так званих "виборах" президента РФ в Криму в якості "міжнародних спостерігачів".

Європейський Союз заявив, що не визнає результатів голосування в окупованому Криму.

Детальніше про вибори без вибору в Росії читайте в статті Івана Валюшка "Все буде Путін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".