UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Балканах позбавляються від економічних мігрантів – ЗМІ

Балканські країни посилили перевірку мігрантів.

Балканські країни в межах своїх кордонів посилили перевірку мігрантів, але дають дозвіл на перетин тим, хто рятується від збройних конфліктів на Близькому Сході і в Афганістані, але відправляючи назад тих, хто прибув з країн Азії та Африки, про це повідомили представники ООН, яких цитує BBC News.

На кордоні Сербії з Хорватією не змогли сісти на прямує до ЄС поїзд приблизно 400 осіб і хорватська поліція зупинила їх, коли вони намагалися перетнути кордон через поле, про це повідомила прес-секретар Управління верховного комісара ООН у справах біженців Меліта Шуниц, передає портал ERR.

"Із 18 години учорашнього вечора Сербія почала відправляти назад в Македонію всіх, крім прибулих з Сирії, Іраку і Афганістану", - сказала Шуниц.

Зокрема, поліція перевіряла документи у всіх мігрантів, які прибули в місто Сіді автобусом і повідомляла, що відданий наказ не пропускати в Хорватію тих, хто прибув з Алжиру, Тунісу, Марокко, Бангладеш, Пакистану чи Сомалі.

За даними ООН, у жовтні кількість біженців, які прибули в Європу, перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря. Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Для вирішення цієї проблеми в США створили групу по мігрантам з країн Північної Африки, які нахлинули в Європу. В Держдепі тоді відзначили, що на надання допомоги мігрантам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців США виділили 26,6 мільйонів доларів.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Зеркало недели. Украина".