UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЗС Ірану: Український літак не могли збити навмисно

Міністр Зафір неодноразово наголошував, що потрібно перевірити усі можливі варіанти того, що саме призвело до авіатрощі. 

В іранському МЗС заявили, що інформація про те, що український "Боїнг", який впав в Тегерані 8 січня 2020 року, був збитий навмисно, не відповідає дійсності. Про це повідомив речник відомства Саід Хатібзаде.

«Твердження, зазначені в цій статті (йдеться про матеріал CBC News, після якого з'явилися ця інформація), неточні та не відповідають дійсності», — пояснив він.

Хатібзаде аргументує це тим, нібито висловлювання, які приписують міністру Джаваду Заріфу, не є притаманними для його манери говоріння. Він також зазначив, що міністр мав цілу низку розмов після авіатрощі, де вимагав перевірити будь-яку існуючу версію. 

«Органи безпеки країни досліджували всі ці версії і, нарешті, прийшли до катастрофічної людської помилки в якості причини цієї трагедії», — зазначили в МЗС.

Читайте також: США звинувачують Іран у покриванні винних в авіакатастрофі під Тегераном

Нагадаємо, літак збили двома ракетами класу “земля – повітря” ЗРК “Тор-М1” російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР. Всього в авіакатастрофі загинули 176 осіб, серед них 11 українців, а також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану.

28 грудня державне агентство IRNA повідомило, що Міністерство закордонних справ країни передало Києву технічний звіт щодо авіакатастрофи. Однак у МЗС України цю інформацію заперечили – ішлося лише про відеоконференцію, під час якої обговорювалося технічне розслідування авіакатастрофи. Проект технічного звіту передали Україні лише на початку січня.

Остаточний звіт з технічного розслідування є фінальним документом, на якому в подальшому буде базуватися як кримінальне розслідування, так і визначення відповідних сум, компенсацій, про які тривають переговори з іранською стороною.

Україна очікує від Ірану прозорого та об’єктивного розслідування катастрофи літака МАУ і справедливого покарання винуватців трагедії. Деталі читайте у статті Євгенія Єніна Трагедія рейсу PS752. Рік по тому” для читачів ZN.UA.