UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москву і регіони РФ закривають на карантин

"Фігня відбувається в Москві прямо в ці години, і фігня зовсім не уханьского походження", - Шендерович.

Впровадження нових жорстких заходів по боротьбі з COVID-19, які несподівано були оголошені мером Москви Сергієм Собяніним в кінці неділі, збігаються з початком "неробочого" тижня, оголошеного Володимиром Путіним минулого тижня, повідомляє France 24.

Наказ про посилення заходів в Москві відбувся після проігнорованих москвичами рекомендацій Собяніна уникати громадських місць, другорядних поїздок і прогулянок із-за епідемії коронавіруса. Прем'єр-міністр РФ Мішустін на засіданні уряду закликав керівників регіонів попрацювати над введенням карантину, аналогічного введеному в Москві.

"Очевидно, що не всі чули нас", - написав він на своєму сайті, оголосивши про більш жорсткиі карантинні заходи, попереджаючи, що влада неухильно посилюватиме контроль над дотриманням нових правил.

В понеділок закрилися другорядні по важливості магазини, включаючи ресторани та кафе. Москвичам буде дозволено залишати свої будинки тільки у разі невідкладної медичної допомоги, їздити на роботу, яку визнають, як необхідну, і купувати продукти або ліки. Людям буде дозволено вивозити сміття та вигулювати собак в радіусі 100 метрів від їх будинків.

Нові правила ізоляції, які будуть контролюватися обширною системою камер розпізнавання облич в Москві, набирають чинності одночасно з закриттям Росією своїх кордонів в рамках все більш жорстких заходів по припиненню поширення COVID-19.

Такий різкий хід Собяніна прокоментував у своєму блозі на "Ехо Москви" письменник Віктор Шендерович, - "Фігня відбувається в Москві прямо в ці години, і фігня зовсім не уханьского походження". "Якщо Путін не давав Собяніну відмашки на фактичне введення надзвичайного стану у Москві; якщо Собянін вирішив, що на 11-му році влада може дозволити собі показати, хто в Москві господар... - це вже, погодьтеся, дещо інший пейзаж".

Зі слів Шендеровича, правди про причину події поки що ніхто не знає. А різка реакція сенатора Клишаса (його зауваження про недостатні для введення НС повноваження Собяніна) може означати або чергову технічну розводку "добрий цар-погані бояри", або відверте роздратування Кремля на раптову самостійність московського намісника.

Скептицизм з приводу офіційних даних

За офіційними даними в Росії було зафіксовано всього дев'ять летальних випадки від COVID-19, 1534 випадків зараження, більше 1000 з яких припадає на Москву. Однак, деякі лікарі висловлюють скептицизм з приводу точності цифр. За їх словами, в РФ відбувається вибірковий характер тестування, якість якого залишає бажати кращого, - такі звинувачення російська влада відкидає.

Відповідно до опитування, проведеного Левада-центром, лише 16 відсотків росіян повністю довіряють офіційній інформації про коронавірус, а 24 відсотки заявили, що взагалі не довіряють їй.

Раніше повідомлялося, що держави можуть продовжити контролювати економіку і обмежувати права людей після пандемії. Оскільки пандемія триває, влади країн можуть і далі контролювати людей, використовуючи їх дані.

Більше 700 тисяч людей у світі заражені коронавірусом. Найбільший приріст заражених коронавірусною інфекцією зафіксували в США, Китаї і Південній Кореї.