UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москва пригрозила жорсткою відповіддю на нові санкції США

В МЗС Росії заявили, що американська демократія явно деградує.

Росія не залишить без жорсткої відповіді новий пакет санкцій з боку США, а нові обмеження свідчать про деградацію американської демократії, йдеться в заяві МЗС РФ у п'ятницю, 6 квітня.

"Зрозуміло, не залишимо нинішній і будь-який новий антиросійський випад без жорсткої відповіді. Однак, перш за все, хотіли б порадити Вашингтону швидше позбутися ілюзій, що з нами можна розмовляти мовою санкцій", – сказано в заяві.

Наголошується, що ніякі заходи тиску "не згорнуть Росію з обраного курсу". Російські дипломати вважають, що санкції "лише демонструють нездатність США домогтися поставлених цілей і консолідують російське суспільство".

Також у МЗС РФ вважають, що "американська демократія явно деградує".

"Залишається лише бажання будь-якими засобами забезпечити глобальну гегемонію США, в тому числі через пресинг країн, які проводять незалежну лінію на відміну від натовських союзників Вашингтона, говорять своїм голосом", – додали в МЗС РФ.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівський доповідь". У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентаріїв і 96 олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна.

Детальніше про "кремлівську доповідь", читайте в матеріалі "Кремлівський звіт": чого очікувати оточеню Путіна?" у DT.UA.