Президентка Молдови Мая Санду заявила, що влада країни не розглядає питання вступу в НАТО, проте додала про необхідність зміцнення безпеки та вжиття заходів для збереження стабільності в країні. У цьому контексті Санду вказала на ризики, пов'язані із напруженою ситуацією у регіоні.
"Статус нейтралітету прописаний у нашій Конституції. Немає жодної ініціативи про відмову нейтралітету чи вступ до НАТО. Ми не представляємо військової загрози для будь-кого. Ми хочемо миру, хочемо, щоб справи розвивалися у позитивному напрямку", - сказала Санду в інтерв'ю телеканалу Pro TV.
"Не дай Боже почнеться війна, і в нас теж буде неспокійно, ми не зможемо займатися реформою юстиції, покращенням ділового клімату. Тому ми потребуємо спокою та миру. Дуже багато залежить від того, як ми діятимемо тут, усередині країни", - додала Санду.
При цьому президент заявила, що добиватиметься вступу Молдови до Європейського Союзу.
"Я вважаю, що приєднання Молдови до ЄС реальне. Багато що залежить від нас. Звичайно, існують і зовнішні виклики, і ризики, які можуть втрутитися та загальмувати реформи, відволікаючи наші сили", - сказала Санду.
З 1994 року Молдова співпрацює з НАТО в рамках програми "Партнерство заради миру", а з 2006 року співробітництво розвивається в рамках IPAP - індивідуальних планів співпраці. У грудні 2016 року в Кишиневі відкрилося бюро зв'язків НАТО. Згідно з опитуваннями, понад 60% населення виступають проти вступу Молдови до НАТО.
Детальніше про те, чому Євросоюз має надати Україні, Грузії та Молдові перспективу членства, читайте у статті Миколи Точицького "Ілюзорна безхмарність Східного партнерства".