UA / RU
Підтримати ZN.ua

Могилу шефа гестапо Генріха Мюллера виявили на єврейському кладовищі у Берліні

Тіло Мюллера у 1945 році поховано у спільній могилі на єврейському кладовищі у берлінському районі Мітте. Ідентифікація тіла не залишила жодних сумнівів в особистості померлого.

Одного з головних воєнних злочинців, шефа гестапо Генріха Мюллера було у 1945 році поховано на єврейському кладовищі у Берліні.

За словами керівника Музею німецького Опору Йоханнеса Тухеля, Мюллер не пережив закінчення Другої світової війни. Його тіло у 1945 році було поховано у спільній могилі на єврейському кладовищі у берлінському районі Мітте, пише Deutsche Welle.

Західні спецслужби довгий час вважали, що Мюллеру вдалося вижити під час війни. За однією з версій, він працював на радянську розвідку, за іншою - був завербований США для роботи в американському Центральному розвідувальному управлінні (ЦРУ).

Також висловлювалися припущення, що екс-глава гестапо втік незадовго до падіння Берліна і його нібито бачили живим то в Албанії, то в Південній Америці, або і в Південній Африці. У 1949 році його, зокрема, шукали у чеських Карлових Варах. Однак, за словами Тухеля, тіло Мюллера було виявлено у могилі ще у серпні 1945 року і однозначно ідентифіковано. Труп Мюллера було знайдено могильниками у тимчасовому похованні неподалік від колишнього Міністерства авіації Рейху.

Ідентифікація тіла не залишила жодних сумнівів в особистості померлого. "На тілі був генеральський мундир. У внутрішній кишені мундира, окрім усього іншого, було знайдено службове посвідчення Мюллера з його фотографією", - каже історик.

Голова Центральної ради євреїв Німеччини Дітер Грауманн обурений цим фактом. "Те, що одного із найжорстокіших нацистських садистів поховано на єврейському цвинтарі, це жахливо. Це ображає пам'ять жертв терору", - заявив Грауманн. !zn

Читайте також:

Аргентина відмовилася прийняти тіло померлого офіцера СС

Оприлюднено оновлений список найбільш розшукуваних нацистських злочинців

Найбільш розшукуваний нацистський злочинець помер на 100-му році життя, не доживши до суду

zn
У пошуках "лігва неофашизму"