UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мітингувальники в Канаді вимагали розслідувати катастрофу МАУ

До мітингу приєдналися міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань, міністр транспорту Канади Марк Гарно, а також посол України в Канаді Андрій Шевченко.

В ході акцій пам'яті жертв катастрофи збитого над Тегераном літака "Міжнародних Авіаліній України", які пройшли в шести містах Канади, мітингувальники вимагали притягнення до відповідальності винуватців трагедії, повідомляє Укрінформ.

Уточнюється, що акції пройшли в Оттаві, Едмонтоні, Торонто, Монреалі, Вінніпезі та Калгарі.

Відомо, що до мітингу в Оттаві приєднався міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань.

"Іранському режиму, який не хоче докопатися до деталей, не вдасться залякати нас", - сказав він, розкритикувавши при цьому Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО), яка робить недостатньо для недопущення подібних трагедій в майбутньому.

"Я говорив багато разів, що ІКАО повинна робити більше для дотримання міжнародних конвенцій по безпеку авіаруху. Вони повинні не тільки взяти на себе відповідальність за те, що слід зробити далі для досягнення справедливості, а й підтримати запущену Канадою ініціативу "Безпечне небо", - зазначив Шампань.

Також до акції пам'яті жертв катастрофи в Оттаві приєднався міністр транспорту Канади Марк Гарно, посол України в Канаді Андрій Шевченко і більше двох десятків родичів і близьких загиблих в авіакатастрофі.

"Члени сімей вимагають справедливого і всеосяжного розслідування без будь-якого втручання з боку уряду Ірану", - сказав представник об'єднання родичів загиблих Хамед Есмаеійон.

Читайте також: Канада вимагає надати детальний звіт за інформацією "чорних ящиків" збитого літака МАУ

Нагадаємо, 20 липня влада Ірану доставила «чорні скриньки» збитого літака в Бюро розслідувань та аналізу безпеки цивільної авіації Франції на розшифровку. На експертизі будуть присутні фахівці з України, Канади й інших країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі.

Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак було збито двома ракетами класу «земля – повітря» ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Детальніше про авіакатастрофу і її наслідки - в матеріалі Володимира Кравченка «Іранська місія».