Продовження переговорів між Вірменією та Азербайджаном щодо Нагірного Карабаху відбудеться у Брюсселі 13-14 травня, повідомляє Financial Times із посиланням на три джерела, знайомих з підготовкою.
За словами офіційних осіб, лідери Азербайджану та Вірменії відновлять мирні переговори в Брюсселі вже цими вихідними завдячуючи активізації посередників (США та ЄС) після нещодавнього спалаху конфлікту навколо Лачинського коридору.
Президент Європейської Ради Шарль Мішель проведе в неділю зустріч між президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, повідомляє FT. Це буде перша особиста зустріч двох лідерів після переговорів у Мюнхені в лютому.
Також Мішель, Алієв та Пашинян планують провести зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцем і президентом Франції Еммануелем Макроном першого червня на полях саміту Європейського політичного співтовариства в Молдові.
Востаннє Вірменія та Азербайджан контактували щодо Нагірного Карабаху першого травня у Вашингтоні, де відбулися переговори глав МЗС за посередництва держсекретаря США Ентоні Блінкена. Тоді сторони домовились «провести переговори в Москві в якийсь момент у майбутньому». Тоді ж Блінкен розкритикував Росію через усунення від переговорів та відсутності у кремлі «рішучості бути посередником у суперечках в регіоні».
Відомо, що Пашинян восьмого травня прибув до Москви на запрошення президента РФ Владіміра Путіна, де візьме участь у заходах до 9 травня.
11 квітня, під час зіткнення в Нагірному Карабаху, загинули четверо вірменських та троє азербайджанських військових. Тоді Азербайджан звинуватив Вірменію в «інтенсивному обстрілі своїх позицій» у Лачинському напрямку. Єреван при цьому заявив, що з боку Баку було обстріляно військовослужбовців, які «проводять інженерні роботи» поблизу кордону з Азербайджаном.
18 квітня прем’єр-міністр Вірменії Пашинян фактично допустив визнання суверенітету Азербайджану над Нагірним Карабахом, припустивши, що обидві країни можуть визнати територіальну цілісність одна одної та «зобов’яжуться не висувати взаємні територіальні претензії раз і назавжди».