UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони Росії заявило про невідповідність істині інформації про підробку документів по МН17

В російському оборонному відомстві продовжують наполягати на автентичності "доказів" і заявляють про спроби їх дискредитації.

Розсекречені "документи" радянських часів, що стосуються ракети, якою у 2014 році у небі над Донбасом було збито "Боїнг" рейсу МН17, є справжніми, а інформація щодо наявності у них розбіжностей нібито спрямована на дискредитацію російських "доказів", заявили в Міноборони РФ.

"При створенні зенітної керованої ракети 9М38 на неї розроблявся комплект робочої конструкторської документації. У цей комплект входили примірник формалізованого формуляра на двигун, сопло та інші агрегати", - заявили в російському оборонному відомстві.

У Міноборони на свій захист додали, що формуляр-де був еталонним - і в разі приходу еталонного формуляра у непридатність замість нього створювали точну копію. Такий порядок розробки технічної документації визначався ГОСТ 19.602-78, в якому чітко роз'яснюється, що "оригінал" і "відновлений оригінал" - це документи, з яких можна робити копії. Відповідно, заявили в Міноборони РФ, "справжність даних документів безсумнівна", а будь-які спроби заявити про "підробку" спрямовані виключно на "дискредитацію" російських "доказів".

На брифінгу в понеділок, 17 вересня, начальник Головного управління Міністерства оборони РФ Микола Паршин заявив про те, що ракета ЗРК "Бук", якою збили Boeing рейсу MH17, була зроблена в підмосковному Довгопрудному в 1986 році та відправлена в Україну, звідки більше не поверталася до РФ.

Проте пізніше з'ясувалося, що у наданих Міністерством оборони Росії "доказах" - документації, яка вказує на нібито українську приналежність ракети комплексу "Бук", якою був збитий рейс МН-17, виявлено сліди ймовірної підробки.

Як повідомлялося, 24 травня міжнародна слідча група на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак рейсу MH17. Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.

25 травня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили про те, що саме Росія несе відповідальність за знищення MH17. Тепер уряди обох країн вимагатимуть притягнення РФ до відповідальності.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий Boeing-777 рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.